Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Idegen nyelvű Biblia nyelvgyak...

Idegen nyelvű Biblia nyelvgyakorláshoz?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy beruháznék egy francia Bibliára, mert franciául tanulok és amúgy is szoktam olvasni Bibliát, de akkor lefekvés előtt franciául olvasnám és nem magyarul. Szerintetek érdemes erre a célra Bibliát venni? Vagy nem segít érdemben?

2014. aug. 10. 00:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, de ahogy a magyar Bibliában is vannak régies, nehezen érthető szóhasználatok, ez jó eséllyel néhány francia kiadásban is előfordul, nem feltétlen kezdőknek való.
2014. aug. 10. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Attól függ, milyen szinten állsz. A Biblia tele van passé simple-ekkel és ma már ritkán használt szavakkal, de ártani nem árt.

Egy-két éves francia tudással viszont hasznosabb mai regényeket vagy vacak people-magazinokat olvasni, azok nyelvezete közelebb áll a mostani beszédhez.

2014. aug. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
biblegateway.com
2014. aug. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Csak általában többfajta kiadás szokott lenni -

Attól függően, h katolikus Biblia v. másmilyen

2015. jan. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem angol nyelven van meg -
2015. jan. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A Bibliát magyarul se könnyű értelmezni..Nemhogy idegen nyelven. :-)
2015. jan. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen transzba kell esni olvasás közben ahhoz hogy megértsd belőle egyáltalán valamit ...
2015. jan. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekem szerencsére eddig mindig sikerült. :)
2015. jan. 13. 13:34
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha eddig mindig sikerült, akkor természetesen érdemes folytatni.

Csak azt magyarázd el, légy szíves, hogy ebben az esetben miért tetted fel itt ezt a kérdést?

2015. jan. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!