Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Telc B2: Levél szavak száma...

Telc B2: Levél szavak száma kevesebb. Meglehet még?

Figyelt kérdés
Kevesebb mint 150 szót írtam a levélben, kb. 115 szót. Azonban mind a 3 szempont benne szerepel a levelemben. A címzett feladó között kihagytam egy sort, a dátumnál, és a tárgynál is ugyanígy tettem. Így már szinta az első lap végére kezdtem el az igaz levelet. A második oldalt tele írtam, szintén a bekezéseknél sort hagytam ki. Szerintetek ez mennyit ér pontilag? Meglehet még a 40%?

2014. aug. 10. 13:38
 1/10 anonim ***** válasza:
+/- 10% azért illene, úgyhogy ezért biztosan fognak levonni pontot, de a 40% nem ezen fog múlni.
2014. aug. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor semmiféleképpen sem kapok rá 0 pontot, ugye? :)
2014. aug. 10. 15:08
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is a levélen izgulok pedig gyakorlásnál mindig jól ment bár 115 nél valamivel többet írtam de szerintem nekem sincs 150 szó de nem is tudtam volna többet írni mert így is alig fértem ki..remélem.De megnéztem az értékelési útmutatót és a hossz az nem abba a kategóriába tartozik ami ha nulla akkor ez egész nulla..talán észre sem veszik ha jó a levél..A másik amin izgulok hogy ceruzával írtam nehogy belejavítsanak..ajj na mindegy most izgulhatok 5.éig nem mintha az segítene
2014. aug. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én is ceruzával írtam, és ahogy hallottam még sok mindenki más is, szóval reméljük nem minket akarnak megszívatni. Én a z adoptálósról írtam, és hát félek, hogy kevésnek találják amit írtam. Remélem legalább 40% megvan, mert a többi viszont elég jól sikerült.

Az állásjelentkezéses levelet szerettem volna, de hát amilyen szerencsém van, ilyen persze nem volt.

Nagyon meglepődtem, hogy ilyen kevés helyem volt. Sajnos, talán az volt a legnagyobb baj, hogy nagyon a formalitásra koncentráltam. :/

2014. aug. 10. 19:34
 5/10 anonim ***** válasza:
Ajj en nagyon izgulok..most eszembe jutott meg par nyelvtani hiba is..azt szeretnem meg kerdezni h a level fejlecen ugye csak a nevet kellett kitolteni a masik rublika nem rank vonatkozott?
2014. aug. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, hogy csak a nevet kellett kitölteni, igen. :)
2014. aug. 11. 18:12
 7/10 Ronee44 válasza:
100%

Én is ceruzával írtam.:( Féltem én is,hogy nehogy valamit beleírjanak vagy radírozzanak, de csak nem csinálnak ilyet...

Én is az első lap végén kezdtem a levelet..és alig fértem ki..

2014. aug. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is voltam vizsgázni.


Sehol nem volt megjelölve, hogy 150 szavasnak kell lennie a levélnek. Direkt átnéztem, mivel amikor a néni szólt, hogy már kezd vége lenni, ezért leharaptam az utolsó mondatom felét, és hamarjában lezártam a levelet, és nem volt meg a 150 szó. Én is az adoptálást választottam.


Ceruzával írtam, de nekem még volt bőven helyen, és olyan 140 szavas lett (14 sor, bár kis betűvel írtam, a stressz ezt hozza ki belőlem).


A szabad sorok kihagyása tudtommal csak a címed alatti dátum felírásnál kell, illetve a címzett címe alatt amikor megszólítod, hogy Dear Sir or madam, itt egy üres sor, és negyedsoros kihagyással kell kezdened, és minden új paragraph-ot kis negyedsoros kihagyással kell kezdened. Ezután csak a yours faithfully előtt kell egy szabad sor, utána már nem kell.

Nekem felkészítő tanár tanította így, aki régebben bíráló volt.

De szerintem nem lesz pont levonás, ha bekezdéseknél kihagytál egy sort, ezért nem aggódnék, a 40%-ot pedig simán megkapod, ne aggódj.


Viszont a szóbelim siralmas lett, nem jó partnert kaptam. Azt sem tudtam, mit beszél, egy szót nem értettem belőle. Az orra alatt mondta, és hadarta.... félek, hogy még nulla pontos is lesz, de nagyon remélem, hogy nem, mivel a prezim viszonylag jó volt, meg le is állított benne nem hagyta végig mondani.


Remélem sikerül mindannyiunknak, bár én még most is levelet írok, és gyakorlok, járok tanárhoz folyamatosan, amíg ki nem derül az eredmény, nehogy bukta legyen (nem kockáztatok), mivel én októberben akarok újra menni, ha nem sikerülne, bár ez +5000 hufba kerül, mivel a jelentkezési határidőn túl mondják meg az eredményt (ez mekkora lehúzás már!!!).

2014. aug. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
na sikerült?:)
2014. szept. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen. Végül 240 pontom lett. A levélre pedig 33 pontot adtak. Szóval nem kellett volna ennyit izgulnom rajta.. :)
2014. szept. 8. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!