Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sokan kritizálják az alapfokú...

Sokan kritizálják az alapfokú nyelvvizsgát hogy értelmetlen. A célom, hogy legalább alapszinten beszéljek folyékonyan, és az OKJ-s bizonyitványaim mellé talán előnyös lenne. Vagy tévedek?

Figyelt kérdés
2014. aug. 11. 08:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert alapfokú tudással nem tudsz érdemben társalogni, az alapfokúbefizetése helyett beruházhatnál egy középfokú tanfolyamra.
2014. aug. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

én megcsináltam az alapfokút még régen, de csak azért hogy szerezzek egy kis tapasztalatot a nyelvvizsgázásban

amúgy semmi más haszna nem volt

ha neked ez megerősítés és önbizalmat ad a középfokúra való tanuláshoz, akkor lehet haszna

különben viszont tényleg nincs sok értelme, mert csak a közép(és felső)fokút nézik

2014. aug. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%
A középfokú gyakorlatilag az alapfokú, folyékonyan beszélő idegennyelv-vizsga. A "valódi" alapfokúval kitörölheted a segged. :D
2014. aug. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az alapfokú nyelvvizsgát tényleg sehol sem kérik, ha kérnek, akkor közép, vagy felsőfokút. Viszont motivációként szerintem simán jó lehet, a tanuláshoz is segíthet motiváltabb lenni, plusz a sikerélmény is utána jó érzés, meg akkor elmondhatod magadnak, hogy igen, már ezt sikerült megugranom, már tudod, hogy az alapfokú nyelvvizsgát képes vagy letenni.

Szóval a munkaerőpiacon az alapfokúnak tényleg nincs haszna, viszont az egyén szempontjából szerintem simán lehet annyi, hogy valaki úgy döntsön, hogy ő most letesz egy alapfokút. Szerintem jó kis lépcsőfok lehet adott esetben :)

2014. aug. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!