Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen témák voltak eddig ITK...

Lésl kérdése:

Milyen témák voltak eddig ITK origo B2 német szóbelin? Hogyan zajlott? Miket kérdeztek stb?

Figyelt kérdés
2 kicsi gyermekem van (2 és 18 hónaposak), a kijelölt vizsga napján nem lesz aki vigyázna rájuk, a férjemmel lesznek kinn az autóban míg vizsgázom. Szerintetek megengednék hogy elsőként vizsgázzak hogy mielőbb mehessek hozzájuk?! Mikor és kinek kellene szólnom erről?

2014. aug. 16. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Általában reggeltől van a szóbeli párbeszédes része, amire név szerint hívják be az embereket, majd délután a magnóhallgatás ami még mindig a szóbeli részhez tartozik.


Nyugodtan fordulj ombudsmanhoz, mert senkit sem fog érdekelni, hogy fél napra sem tudod lerendezni a gyerekeid felügyeletét. Vizsga kedvéért próbálj meg elszakadni legalább egy pár órára a gyerekektől és a férjedtől, gondolom van két lábad amivel el tudsz menni a vizsgára, nem kell az egész családot elrángatni.(vagy sírj, hogy milyen igazságtalan ez a világ, mert nem hozzád alkalmazkodik mindenki)

2014. aug. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom elolvastad-e kedves válaszoló a kérdéseimet vagy csak szimplán szövegértési zavarral rendelkezel, netán felhúzott valaki?

Szerintem logikus, hogy ha el tudnám helyezni és nem lerendezni (ha neked vannak gyermekeid, sajnálom őket) a gyermekeimet, akkor nem tettem volna fel efféle kérdést!

Igen, van lábam, ám honnan tudod hogy a vizsgahelyszín hány km-re van tőlem? Nem utolsó sorban, nem mintha rád tartozna vagy magyarázkodni szeretnék, de beteg a férjem így nehéz lenne elboldogulnia egy 2 hónapos és egy 18 hónapos kicsivel. Az Ombudsman és a sírás ezek szerint rád utalnak ami nem baj, hisz vannak gyenge jellemek, akik ezekhez folyamodnak alternatív megoldás keresése helyett.

Ui: nem tudom hány éves vagy, de még igencsak érned és megélned kell dolgokat, hogy felnőtt, kulturált személyként tekintsenek rád.

2014. aug. 17. 14:55
 3/6 anonim válasza:

Én augusztusban voltam Budapesten. A kiírt időpont előtt fél órával ott voltam,rögtön be is hívtak, úgyhogy még izgulni se volt időm. Elkérték a személyimet és egy nyilatkozatot kellett aláírni, hogy hozzájárulok a hangfelvételhez, vagy nem (magyarul mondták). Vizsgáról: Végig kérdeztek, úgyhogy a jól betanult 5 perces bemutatkozást el sem tudtam mondani. A foglalkozásomról kellett beszélnem és a gyerekeimről. Majd jött a kép (ezt az elején ki kell választani, 2 kép közül)arról beszéltem és utána a szituáció. Ott magyarul volt megadva, hogy miről kell beszélni.Kaptam időt, hogy átolvassam és kérdezték, hogy kezdhetjük-e. Én nagyon féltem a szóbelitől, de végig kedvesek voltak a vizsgáztatók, kb. 10 percig lehettem bent. A magnóhallgatás: 3x lehetett meghallgatni, egészen jól lehetett érteni, az eredményre még várok.

A másik részét nem tudom, talán egy próbálkozást megér, hogy te lehess aznap az első, mert az a biztos időpont a kezdés, a többi csúszhat.A vizsga előtti héten küldték az időpontot, szerintem akkor már nem lehet variálni.

Nekem be kellett mennem Pestre, mert ahová jelentkeztem csak én lettem volna az egyedüli, így felhívtak az Origótól, hogy mit szólnék ehhez a megoldáshoz, de szerencsém volt mert vigyáztak a kisebbik gyerekemre, de ő nem olyan pici mint a gyerekeid.

2014. aug. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az információt, sokat segítettél!

Remélem sikerült a vizsgád! Ha tudod az eredményt, írd majd meg légyszíves, addig is szorítok!

2014. aug. 17. 21:01
 5/6 anonim válasza:
Meglett az eredmény: a szóbeli sikerült, az írásbeli nem. A levelet csúfosan elrontottam, de ezt tudtam. A szóbelinek örülök, nekem ez volt az első vizsgám és a diploma miatt kell (valószínű soha nem fogom használni). A szóbelire én 1 hónapot készültem minden nap 1-1 tételt tanultam, majd utána ismételtem. Alap mondatokat betanultam, hogy el tudjam kezdeni a képet (mit látok, kiket, ruházat, kinézet, balra, jobbra). Aztán minden témáról kb. 10-15 mondatot. Nagyon féltem tőle, de pont ez sikerült.
2014. aug. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Az a fránya írásbeli! De ettől eltekintve nagyon ügyes vagy és gratulálok a szóbelidhez!

Hasonlóképpen tanulok én is rá, bízom benne hogy elsőre sikerülni fog.

Nekem is diploma miatt kell gyúrnom, már benn van 3 éve :(

2014. aug. 26. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!