Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi ido alatt tudja egy...

Mennyi ido alatt tudja egy B2-es szintu legalabb C1-ig megtanulni a nemetet? Nemetorszagban.

Figyelt kérdés

2014. aug. 17. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha erős a B3 akkor néhány hónap. Igazából már csak s szókincsen kell fejleszteni.
2014. aug. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bocsi, B2, az előbb elírtam.
2014. aug. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint két B2-es szintű nyelvhasználó között is sok különbség van. Maga a nyelvvizsga is több készséget mér pl. szövegértés, magnó, stb. Lehet jó vagy szövegértésben, tudsz levelet írni, fordítani, viszont a német beszédet nehezebben érted meg (nem a tanárod kiejtésére gondolok, inkább a magnóra, mivel szerintem nehezebb, és gyorsabban is beszél). De ha mindenben jó is vagy, akkor sem tudjuk, hogy mennyire, milyen szinten állsz, milyen a szókincsed.

Ezenkívül attól is függ, hogy kint milyen sűrűn használnád, mert ha csak elmész boltba, aztán otthon ülsz, hát akkor nem sokat fejlődsz. Számít a környezet is, ahol beszélsz (idegen család, munka, stb.).

Szóval sokmindentől függ, de ha már most jól megy, és kint sűrűn használnád, esetleg többfèle környezetben is, akkor szerintem 1 év alatt megvan a C1. (De ez még nem jelenti a nyelv teljeskörű ismeretét)

2014. aug. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én nem értek egyet az előttem szólóval. A C1-et B2-ről 1 év alatt 100% ugyan, hogy megtanulod, de ez olyan, mintha azt mondanám, hogy a gimnáziumot biztos, hogy elvégzed 7 év alatt. Én B2-ről C1-re angolból 2 hónap alatt feljutottam, 86%-os lett a vizsgám (előtte csak 3 évet tanultam angolul). A német (tapasztalataim szerint) nehezebb, mint az angol, DE (és ez egy nagyon nagy de,) ha már ismered a "németes" szórendeket (ugyanis a németek a sima egyenes szórendet nagyon ritkán használják, nagyon ritka az A+Á+T szórend), tudod a vorgangspassiv-ot meg a zustandspassiv-ot, és kívülről mennek a zu+infinitiv-es szerkezetek, akkor valóban csak szókincsfejlesztésről van szó. És az élő német környezet a kiejtéseden is hatalmasat fog dobni. Én meg merem kockáztatni, hogy ha az adott országban tanul az ember, a nyelvtanulási idő megfeleződik, ha nem negyedannyi idő kell csak hozzá.
2014. aug. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!