Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol érdemes oroszból nyelvvizs...

Hol érdemes oroszból nyelvvizsgázni és milyen szinten?

Figyelt kérdés
Egyelőre erősebb alapszinten vagyok azt hiszem, de szeretném ezt hivatalosítani - vagy érdemesebb még tanulnom és rögtön középfokúval kezdeni? Korábbi tapasztalataim alapján azért elég nagy a különbség a két szint között, én pedig szeretnék mielőbb papírt (ennek viszont különösebb sürgős oka nincsen, csak már alig várom:)).
2010. jan. 15. 18:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Én a középre gyúrnék, mert alappal semmire sem mész. Van választási lehetőséged bőven, bár én nem oroszból nyelvvizsgáztam, de a BME nyelvvizsga, nagyon barátságosak a vizsgáztatók, és úgymops "igazságosak" a feladatok. Én közepen voltam olaszból a Rigón és volt benne olyan feladat, ami szerintem bőven túllőtt a középszint fogalmán.
2010. jan. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ha szeretnél mielőbb papírt, nyogodtan menj neki az alapfokú nyelvvizsgának is, persze csak akkor, ha már csináltál vizsgafeladatokat és vélhetően átmennél. Csak a vizsgadíj szól ellene, de ha ez nem akadály, hasznos dolog vizsgarutint szerezni a középfokú előtt, aminek már nagyobb az elismertsége. Saját magadat vállon veregetni is jó sikeres teljesítmény esetén. Én most készítek fel valakit az alapfokú BME-re, most 20-21-én lesz Pesten, több időpont most hónapokig nincs is. Nekik van mintafeladatuk az interneten és füzet formájában is kapható egy másik náluk. Az internetes elég könnyű, a füzetes szerintem nehéz, főleg az olvasott szöveg értése. Érdemes egy tanárral konzultálni.
2010. jan. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!