Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejleszthetném a...

Hogyan fejleszthetném a kiejtésem?

Figyelt kérdés
Lehet hogy elég beteg lesz a kérdés, előre szólok :D Most megyek középiskolába, nyelvi előkészítőbe. Már van angolból egy origó típusú középfokú nyelvvizsgám. Tudom, hogy akkor nem kéne nyelvi előkészítőbe menni, de ott jobbak a tanárok, meg minden. Nem fogok magyarázkodni :D Tehát. Mivel nem hiszem hogy sok gyereknek lesz ott nyelvvizsgája, ezért biztos értékelni fogják hogy nekem van. Az egyetlen gond a kiejtésemmel van. Nem is igazán a kiejtésemmel, hanem azzal, hogy az agyam nem látja értelmét annak, hogy normálisan beszéljen angolul egy magyarral. Most tuti hülyének hisztek :D Volt amerikai anyanyelvű nyelvtanárom, vele jól elbeszélgettünk, imádtam, hogy végre olyannal beszéltem angolul akivel volt értelme. Mivel nem hiszem, hogy egy csapat kezdőhöz beraknak egy amerikai anyanyelvűt, ezért kizárásos alapon marad a magyar tanár. Mármint a magyar angol tanár. Mindegy, értitek :D Az amerikai tanáromat imádtam, vele tényleg teljesen átkapcsolt az agyam "angol üzemmódba" és normálisan tudtam vele beszélni. Nem volt semmi ami megzavart volna, nem dumáltak a hátam mögött magyarul. A kérdésem az lenne, hogy hogyan gyűrhetném le magamban azt, hogy lusta (fogalmazhatjuk úgy is, hogy félős) legyek normálisan beszélni angolul egy magyarral?
2014. aug. 23. 15:16
 1/1 anonim ***** válasza:
Gyakorlás. Hozzászokták ahhoz, hogy meg kell magad értetni az amerikai anyanyelvűvel, és egyszerűen lusta vagy erőlködni, ha egyszer egy másik tanár magyarul is meg fog érteni. Azért szerintem elég motiváció lesz az, hogy ne buktasson meg a tanár, szóval szerintem nyugodtan szólalj meg és sz.rd le ezt a hülyeséget a fejedben :)
2014. aug. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!