Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy fejlesszem az angol...

Hogy fejlesszem az angol kiejtésem?

Figyelt kérdés

Alapvetően jó vagyok angólból, kitűnő lettem most évvégén. Az lenne a gondom, hogy a kiejtésem nagyon, nagggyyonn rossz :( :D A szókincsem szerintem koromhoz képest elég nagy (14 éves vagyok) és mindent megértek amit mondanak nekem angolul, a gyors rap szövegeket is megértem, de én nem tudok az angol tanáromon kívül senkivel sem értelmesen kommunikálni ezen a nyelven, gondolom ő is csak azért érti mert már évek óta diákokat tanít és hozzászokott ehhez gyenge kiejtésmódhoz. Szoktam levelezgetni is angol és amerikai korombeli gyerekekkel, de ha megpróbálok beszélni velük skype-on akkor kinevetnek :( :D Szóval nem tudom hogy van-e valamilyen program vagy oldal vagy esetleg azt eltudnátok-e mondani, ti hogy tanultátok meg a kiejtést?

Válaszaitokat előre köszönöm! :)

14/f



2014. jún. 13. 18:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ennyi? nézz szinkronos sorozatokat pl. Vagy amit akarsz.

Szerinted én nem röhögök a nigériai dokimon, aki évtizedek óta itt van, mégis furán beszéli a magyart?

2014. jún. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én könyvekből tanultam. Az igaz, hogy kell hallanod, ahogy anyanyelviek beszélik, de azt is tudnod kell, hogy mire figyelj oda, amikor hallgatod, azt pedig nyelvkönyvekből lehet megtanulni, mint bármi mást.


De hát manapság, az internet korában...Dunát lehet rekeszteni az oktató anyagokkal!


Pl. két hely kezdésnek:


[link]

[link]


És SZÓTÁRAZZ! Tanuld meg az IPA jeleket. Menj végig egy szövegen, és ellenőrizd a kiejtését azoknak a szavaknak amiket MÁR ISMERSZ, mert biztos, hogy tele vagy rossz megszokásokkal.

Néha nyisd ki a szótárat, és olvass hangosan belőle pár oldalt, vagy amíg el nem fáradsz.

Jó hangos szótárak pl.:

[link]

[link]


Javasolt könyvek hanganyaggal (bár anélkül is használhatók):

Angolra hangolva

O'Connor: Better English Pronunciation

Roach: English Phonetics and Phonology függeléke

Wells: English Intonation

stb.


Van, amit át is tudok küldeni ezek közül. De a szótárazás a lényeg. Egy Országh-kéziszótárból többet lehet tanulni, mint a világ összes könyvéből, filmjéből és hanganyagából. Akiknek rossz a kiejtésük, azoknak ugyanis az a bajuk, hogy 1. nem ismerik az angol hangokat (még nagyjából sem, nem a pontos artikulációra gondolok, hanem hogy pl. nem tudják őket felsorolni, nem tudják, egy adott szóban melyik is van, nem tudnak tetszőleges szavakat rímekbe és ehhez hasonló párokba rendezni, keverik a brit és amerikai stb. angolt) 2. nem ismerik a szavak kiejtését. A többi probléma ezekhez képest másodlagos.

2014. jún. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja, és Dauer: Accurate English. Ezt kihagytam. Ez az egyetlen, ami kifejezetten amerikai angolt tárgyal.
2014. jún. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Csatlakozz pár nemzetközi, angol társalgási klubhoz. Nem tudom te hol laksz, de Budapesten ezekkel is Dunát lehet rekeszteni.
2014. jún. 15. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kőszönöm a tanácsokat!! :) Az a baj, hogy tudom mások hogy mondják az aktuális szót, de én mégis másképp mondom :/
2014. jún. 15. 10:51
 6/11 anonim ***** válasza:

Ezt most nem nagyon értem … ha tudod, hogy kell őket kimondani, akkor miért nem úgy mondod?


Erre javasoltam egyébként a szótárral való folyamatos gyakorlást. És tényleg érdemes azonosítani kifejezetten a gyakran használt szavakat, alaposan tudatosítani a helyes kiejtésüket, aztán pedig gyakorolni. Gyakorlás nélkül a tudás nem ér semmit, különösen, ami a kiejtést illeti.


Egyébként én nem nagyon hiszem, hogy valóban tudod, hogy kell kiejteni a szavakat. Még az egyetemi oktatók többségére is az ellenkezője jellemző. Pl. kezdjük ezzel:

[link]


Ezen a teszten hány pontot érsz el?

2014. jún. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nahat most nagyon elszomoritott ez a teszt :/ Amugy ugy ertettem hogy sokszor hallottam mas hogy mondja ki a szavakat de ennek ellenere mikor en probalom kimondani oket akkor osszeakad a nyelvem vagy en nem is tudom, olyan erzes mint a kisbabaknal mikor probaljak kimondani hogy "kutyus" de csak "kudusz" lesz belole xD
2014. jún. 15. 11:20
 8/11 anonim ***** válasza:
Én inkább azt javaslom, hogy válassz 1-2 sorozatot amit szeretsz, amiben olyan angol kiejtés van amit tanulni szeretnél. Akár használhatod hozzá a feliratot is. A lényeg, hogy próbálj teljesen a szereplők után mondani egyes jeleneteket, majd kapj elő egy kamerát és az egészet vedd fel (mármint magadat, az arcoddal együtt, ahogy mondod a jelenetet). Ha mindent jól csináltál akkor a felvételt visszanézve utálni fogod a kiejtésedet és tisztán látszani fog, hogy hol hibáztál.
2014. jún. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Amit a többiek mondtak, az is mind jó tanács. De ha az a teszt is problémát jelez, akkor tényleg neked találták ki azokat a bevezető kurzusokat, amiket írtam. Ha egy ilyenen végigmész, tuti, hogy sokkal könnyebbnek fogod érezni az egész témát. Az is rengeteget segíthet, ha csak azokat az online cuccokat nézed meg, amiket az elején linkeltem.
2014. jún. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
És amúgy ne keseredjél el! Nekem is pocsék volt a kiejtésem 14 évesen, de 4 évvel később már jobb, mint bárkinek, akit ismertem. És neked a mai világban sokkal könnyebb dolgod van.
2014. jún. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!