Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek sikerülni fog a...

Jánosgazda kérdése:

Szerintetek sikerülni fog a felsőfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

A [link] oldal felmérése szerint a szókincsem kb. 8540 szóra terjed ki angolból. 7 éve tanulom, 16 éves vagyok. Szerintetek sikerülhet, és ennyi év tanulás után nem kellene többet tudnom?

Köszönöm!



2014. aug. 23. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
A nyelvtudást szerintem nem lehet kilóra mérni, a szókincs mellet sok más is számít, például ynelvtan, szövegértés, beszédkézség... Szóval ebből nem következik, hogy sikerülni fog, de az sem, hogy nem.
2014. aug. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nos a nyelvtanom elég jó, a beszédértés is.
2014. aug. 23. 22:24
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

Megcsináltam én is a tesztet, elég szórakoztató volt :). Sose csináltam felsőfokú tesztet, de felsőfokúnak érzem az angolomat, nekem 17 300-at saccolt az oldal.

Személy szerint azt gondolom, hogy ha a nyelvtanod jó, akkor ennyi szóval is sikerülhet a vizsga, viszont tényleg illene valamelyest bővítened a szókincsedet. Olvass angol nyelven, az rengeteget segít.

2014. aug. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%
Miért nem mész inkább középfokúzni?
2014. aug. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Csinálj meg legalább két teljes próba-vizsgafeladatsort. Abból le lehet vonni reális következtetést, ebből az önbevallós játékból nem.
2014. aug. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Szintén 16 éves vagyok, magamtól tanultam, 20,500-ra becsüli a szókincsem, de ettől függetlenül kételkedem a felsőfok sikerességében. Pár nap van a vizsgámig, majd kiderül. Ha még van időd, ajánlom a BME oldalát, ott találsz ingyenes feladatsorokat. Ha van időd/lehetőséged vedd meg a két felsőfokú nyelvvizsgához kiadott feladatsorokat. Azt hiszem 3300ft volt két feladatgyűjtemény, és 1 CD.
2014. aug. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már megvan a felsőfokúm. Úgy hogy tényleg csak azokat jelöltem amiknek a jelentését pontosan tudom, így 7370 az eredmény.

A teszt rövidsége miatt, nem túl hiteles az eredmény szerintem, filmeket, sorozatokat már rég felirat nélkül nézem, éltem már kb fél évet angol nyelvterületen, ennek ellenére ebben a tesztben sok olyan szóval találkoztam, amiket még életemben nem hallottam.

2014. aug. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Középfokúm már van.
2014. aug. 25. 11:04
 9/9 A kérdező kommentje:
Az 84%-ra sikerült
2014. aug. 25. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!