Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német Indirekte Rede azaz...

Német Indirekte Rede azaz függőbeszéd, hogy kell a werden/wurde/wordent használni?

Figyelt kérdés
"3 weitere wurden schwer verletzt", miért lesz "XY sagte, ... seien schwer verletzt worden"? "er wurde sofort von der Polizei ins Polizeirevier gebracht", miért lesz "XY sagte, ... sei gebracht worden"? Illetve például "XY behauptet, viele Deutschen hätten Angst, ihre Muttersprache zu benutzen" helyett jó a würden Angst haben is?

2014. aug. 24. 10:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Az első mondat sima kijelentő, tudjuk, hogy amit leír, az úgy is volt. A másodikban azért nem XY sagte, drei weitere sind verltzt worden, mert elhatárolódunk XY-tól, tehát kifejezzük azt, hogy ő ezt mondja, de az állítása lehet igaz de hamis is. Magyarán mondva XY hazudhat is, ha azt mondja, hogy még hárman súlyosan megsérültek, mert csak őt idézzük, de nme állítunk semmi olyat, amiről bármi konkrétat is tudunk. XY szerint.../azt állítja, hogy...

Ugyanez a másodikra és a harmadikra is érvényes, és nem jó a würden-es szerkezet.

2014. aug. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezt értem, köszönöm, de a "wurden schwer verletzt" miért lesz "seien schwer verletzt worden" valamint a "wurde gebracht" miért lesz "sei gebracht worden"? Ezt nem értem sajnos, és miért nem jó a würde alak az utolsóhoz?
2014. aug. 24. 16:28
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért, amit leírtam. Így képezzük a függőbeszédet. Most a nyalvtani alakot magát nem érted, vagy mit?
2014. aug. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!