Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kezdjek neki megint?

Hogyan kezdjek neki megint?

Figyelt kérdés

A sulinkba nemigazán tanítottak nyelveket,voltak óráink de azokon alig vettünk valamit.Otthon megtanultam egyedül angolul,a nyelvtan megy,a kiejtéssel sincs semmi gond csak a szókincsem elég gyér.

1 éve kezdtem a szakközépet és mivel ott már egyáltalán nem tanítanak nyelvet így azóta nem is foglalkoztam vele.

A suli mellett jól jönne egy kis plusz pénz és be is tudnának ajánlani telefonos munkákra viszont oda elengedhetetlen a nyelv és félek hogy a szókincs hiányossága miatt nem tudok majd jól teljesíteni.

Hogyan tudnám bővíteni a szókincsemet minél hamarabb?

Naponta hány szót érdemes megtanulni?

Van olyan oldal ami ebben segít?

Honnan és hogy érdemes tanulni? Kategóriánként vagy össze-vissza?

Köszönöm a válaszokat!

20/F



2014. aug. 26. 14:35
 1/3 anonim ***** válasza:
én azt ajánlom nézz sok amerikai/angol filmet/sorozatot felirat nélkül vagy angol felirattal, én például rengeteg szót tanultam az "IT Crowd"-ból(kb 30db 25 perces rész van)
2014. aug. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
a film, sorozatnézést én is ajánlom, eleinte felirattal, (természetesen angol szöveg, angol felirat), aztán már mehet anélkül is. emellett olvass angol nyelvű híroldalakat, könyvesboltokban lehet különböző szintű angol regényeket is venni, én pl. a euroexam-nél nyelvvizsgáztam, az ő facebook oldalukon sok ilyesmi van, cikkeket, internetes feladatokat osztanak meg, ezeket is érdemes böngészni. jó tanulást:)
2014. aug. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2014. aug. 27. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!