Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Te szoktál gondolkozni idegen...

Te szoktál gondolkozni idegen nyelven? Ha igen, kell rajta gondolkoznod, vagy ösztönösen jön?

Figyelt kérdés
2014. aug. 28. 21:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én most megyek anglisztikára, és igen, előfordul. Nem kell gondolkoznom rajta többnyire. Viszont napi szinten használom az angolt, neten amerikaiakkal levelezek, blogot írok angolul, stb. Van egy ismerősöm, aki magyar, de kéttannyelvűbe járt, angol haverjai vannak, szóval kb csak otthon beszél magyarul meg a boltban, ilyen helyeken, ezért gyakran könnyebben fejezi ki magát angolul, mint magyarul, pedig az anyanyelve. Volt olyan is, hogy egyik külföldi ismerősömmel álmodtam, többször is. Automatikusan jött, hogy vele az álmaimban mindig csak angolul beszéltem, amíg mindenki mással aki megjelent, magyarul.
2014. aug. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 SeinHime ***** válasza:
Én szoktam, és általában ösztönösen jön. Leginkább angolul, ami azért érdekes, mert az csak a második idegen nyelvem. :D De például német emelt előtt németül gondolkoztam nagyon sokat.
2014. aug. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,mindkettő érdekes volt :)

Én is gyakran gondolkodok angolul,nálam ez már azt hiszem kb. 2 éve kezdődött.De van hogy magyarul is gondolkodok.

És,nem igazán a nyelvvizsgától,vagy a tanulás intenzitáástól függ,hanem tulajdonképpen már állandó "állapot".Nem olyan régóta pár mondat már franciául meg oroszul megy a fejemben.De azok elég ritkán.Van egy olyan érzésem,hogy azok is egyre gyakoribbak lesznek,ahogy fejlődni fog a nyelvtudásom.És nekem ezek ösztönösek.


Igazából néha a hangosan kimondott gondolataim is idegen nyelvűek (90%-ban magyarul vannak azért).Például mikor megijedtem valamitől,akkor oroszul kezdtem el otthon kiabálni,és ez már nem az első eset volt.Vagy,pl. mikor valami miatt szomorkodtam,angolul kezdtem hangosan beszélni (de csak én hallottam akkor).

Szóval magyar is,meg angol is megy a fejemben.Meg az utóbbi időben egyre több orosz meg kicsit a francia.Csak valamikor már hangosan ki is mondtam a gondolataim.

2014. aug. 29. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!