Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy érdemes angolul így tanulni?

Hogy érdemes angolul így tanulni?

Figyelt kérdés

Elhatároztam, hogy elkezdem olvasni a Harry Potter könyveket angolul, hátha tudom fejleszteni egy kicsit magam.

Nos, először buzgón egy kis szótárfüzetbe is elkezdtem kiírkálni a szavakat, de rájöttem, hogy sosem érek a végére, mert sok idő. :D

Szóval elég, ha csak megnézem mi az az adott szó és olvasom tovább, vagy folytassam így, és írkáljam kia szavakat?


2014. aug. 30. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:

szerintem ne regénnyel kezdd, mert annyira nehéz, hogy könnyebb feladni.

cikkeket kell olvasni.

én spec. nem szoktam kiírni, mert olyan az agyam, hogy általában rögtön vagy max 2 utánanézés után megjegyzem.

de ez emberfüggő.

az angolban az a könnyű, hogy nincs nyelvtani nem.

ezért szerintem a szótárfüzetnek sincs olyan sok értelme, ha amúgy a szavakat meg tudod jegyezni.

2014. aug. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szerintem csak akkor nézd meg a szavakat, ha anélkül nem érted meg, amiről éppen szó van, vagy ha valamit már huszadszorra látsz, mert így lassan fog menni, meg egy könyv tele van olyan szavakkal, amiket a hétköznapi beszédben sose használnál, persze nem árt, ha megnézed, mi az, de úgyis elfelejted, ha sose hallod többet, először érdemesebb a fontosabb szavakat megtanulni
2014. aug. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Legyen a folyamatosság a szempontod. A másik fontos dolog az legyen, hogy megértsd, amit olvasol.


1-2 cikk naponta az nem rossz. Csak ennél semmiképp ne add alább, mert így fognak megmaradni a szavak és kifejezések, ha folyamatosan olvasol.


Igazi regényeket én csak és kizárólag azoknak ajánlom, akik nagyon magas szinten vannak. Először inkább cikkek, ott megfelelően van használva a nyelvtan is minden esetben, kevesebb a nagyon informális dolog, stb.. Esetleg könnyített, direkt nyelvtanulásra kiválasztott regények, amikkel próbálkozni érdemes.

2014. aug. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

És honnan tudnék ilyen cikkeket szerezni?

Interneten mit ajánlotok? Esetleg van valami online TheNewYorkTimes, vagy valami hasonlók?

2014. aug. 30. 23:46
 5/5 anonim ***** válasza:

á nem. én a mindbodygreen-t szeretem olvasni, de régebben mindig a yahoo newsból válogattam, és csak olyat, ami érdekelt.

igazából ha van valami téma, ami fontos neked, akkor abban keress valamit.

2014. aug. 31. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!