Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek az intenzív...

Mi a véleményetek az intenzív nyelvtanfolyamokról (heti 5x5 óra)?

Figyelt kérdés
Intenzív A2-es szintű német tanfolyamra szeretnék járni. Érdekelne a véleményetek/tapasztalatotok, illetve a tanácsaitokat is szívesen várom.

2014. aug. 31. 12:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Penzkidobas.
2014. aug. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs mellette más dolgod, és meg tudod tanulni aznap azt az ötórányi anyagot, hogy másnap már frissített tudással menj, talán oké. Elvileg ér valamit, de gondolom, a nyelvsulitól is függ.

Én egyedül tanulom a franciát, és inkább tovább időzöm egy leckénél, mert nem hiszek abban, hogy rohanással lehet tudást rögzíteni. Márpedig 5x5 óra elég nagy rohanásnak tűnik, ledarálják az anyagot, aztán otthon tanuld meg.

15 évesen én is elmentem francia tanfolyamra, kicsit előrébb jártam, és rohadt idegesítő volt, hogy 2 órán keresztül vettük a köszönést, mert valaki nem tudta megjegyezni azt az egy szót. Másfelől az is lehet, hogy Te lennél a lassabb, tehát ilyenkor azért erősen alkalmazkodni kell még másik 4-5-6-7-8 emberhez.

2014. aug. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Függ a létszámtól is 8 fő felett minden esetben pénzkidobás. Németből csomó minden ingyen leszedhető a netről, amibe került volna a tanfolyam, költsd magántanárra, heti kétszer 90 perces óra ajánlott. Nagyrészt rajtad múlik a nyelvtanulás is.
2014. szept. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!