Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy 100 órás intenzív spanyol...

Egy 100 órás intenzív spanyol nyelvtanfolyammal meg lehet csinálni a középfokú nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés

2014. aug. 17. 21:14
 1/3 anonim ***** válasza:
72%
Egy átlag képességű embernek nem hiszem, mondjuk én is 100-120 óra tanóra alatt tanultam meg spanyolul, de az két év alatt jött össze egyetem alatt.
2014. aug. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
87%

Egy középfokú megszerzése, ha intenzíven tanulsz majdnem minden nap, akkor szerintem 1 év alatt megvan. De ahhoz nagy elszántságra, motivációra, kitartásra és időre van szükség. Meg persze jó forrásokra, ahhonnan tanulsz illetve olyan ember akivel a nyelven chatelsz/beszélgetsz.


Ezen kívül mivel nyelvvizsgázni szeretnél belőle, így nem árt átnézni korábbi vizsgafeladatokat, szövegértési részt stb-t gyakorolni.

2014. aug. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
82%

Csak akkor, ha nagyon jó képességeid vannak, vagy már tudsz olaszul vagy portugálul, de még ezek mellett is kétszer ennyi időt kell az otthoni tanulásra szánni.


500 óra körül van míg valaki megtanul egy nyelvet középfokra, ne hidd el a nyelviskolák túl jól hangzó 100óra/nyelvvizsga reklámját.


Egy éves felkészüléssel meg lehet csinálni, tavaly nyáron kezdtem spanyolul tanulni.

Kiejtést és az alapokat megtanultam magántanártól, majd

[link]

[link]

segítségével gyakoroltam tovább, minden nap olvastam BBC Mundo -t és 10 szót megtanultam, mindjárt elérem a 4000 ismert szót ami elviekben elég középfokra. Pár hónapja már regényeket olvasok, filmeket nézek és spanyolul fórumozok, vissza kéne térnem a magántanárhoz, hogy szóbelire gyakoroljunk, akkor talán lesz esélyem átmenni a vizsgán.

2014. aug. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!