Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet érettségi előtt...

Hogyan lehet érettségi előtt nyelvvizságt letenni?

Figyelt kérdés
Jelenleg 9. osztályos vagyok, és szeretném már lehetőleg jövőre letenni az emelt fokú angol érettségimet. Lehetséges ez? Mi ennek a menete?

2014. szept. 2. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Első lépésben beszélsz az osztályfőnököddel és az angol tanároddal. Szerintem osztályozó vizsgát kell majd tenned a négy év anyagából és az előrehozott érettségihez mindenképp beszélni kell velük, de legalább az angol tanárral.
2014. szept. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mármint hogy négy év "rizsájából" is kell letenni vizsgát, ugye?
2014. szept. 2. 17:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Legalábbis régebben előrehozott érettséginél így volt.
2014. szept. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tisztázzuk:

-emelt színtű érettségi

-felső fokú nyelvvizsga


Nálunk anno előrehozottat csak 11-ktől lehetett tenni, azt is csak nyelvből és informatikából középszinten. Nem kételkedem egyáltalán a nyelvtudásodban, de azért egy érettségi letételéhez gyakorolni kell érettségi feladatokat, ráadásul az emelt szintű érettségi óriási felkészülést igényel mind írásbeliből (listening, writing stb.) mind szóbeliből (tételek).


A nyelvvizsgát pedig akár mikor lerakhatod, de ahhoz is ugyan úgy gyakorolni kell, nem említendő a (nyelvvizsga típustól függően) borsos ár. (általában 20-40ezer ft.)


Nem ismerlek téged, de nem tudom minek akarsz ennyire sietni az érettségivel, főleg hogy még az sem biztos, hogy egyáltalán láttál-e valaha érettségit. Nem véletlenül van 4 év (pár helyen több) tanulási idő.


Szerintem várj nyugodtan még pár évet, nehogy beleszaladj a késbe.

2014. szept. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazából egész jól megy az angol, és oldottam már meg középszintű érettségiet, az elért pontok százaléka durván 67-68 %. Úgy tudom, hogyha az érettségit emelt szinten lerakod, akkor megkapod a nyelvvizsgát. Azért szeretném letenni, hogy más tantárgyra is jusson idő, amiből például gyengébb vagyok (matek)
2014. szept. 2. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!