Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek hiba lenne érettsé...

LiNorina kérdése:

Szerintetek hiba lenne érettségi után halasztani egy évet és kimenni Hollandiába, vagy Angliába au-pair-kedni? Megbánnám? Vagy hasznomra válna?

Figyelt kérdés
Most megyek 11.-be, és mostanában nagyon sokat gondolkozom azon, hogy külföldön szeretnék dolgozni és élni az egyetem/fősuli után és eszembe jutott, hogy talán az au-pair-kedés ebben valamilyen szinten segíthetne nekem. (Tapasztalat, kapcsolatok, nyelv...stb) Arra gondoltam, hogy az érettségi utáni egy évben Hollandiában/Angliában lennék au-pair, majd utána kezdeném meg a főiskolát. Nem lenne hiba, ha gimi után halasztanék, nem bánnám meg? Nehezebb lenne majd így felvételiznem egyetemre/fősulira? Mit gondoltok? Ha van aki hasonlóan au-pair volt, vagy csak simán halasztott, megírhatná a tapasztalatait!

2014. aug. 14. 19:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nm hiba, de ne várj tőle különösebben nagy csodát. De mást is nyugodtan csinálhatsz abban az egy évben.

Nem értem miért is lenne nehzebb felvételizni? Kifejtenéd nekem, hogy jutottál erre?

2014. aug. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ez csak egy megválaszolatlan kérdés volt a fejemben, hogy talán kicsit más a menete ha nem azonnal felvételizek :D
2014. aug. 14. 19:24
 3/16 Sün!! ***** válasza:

Nem más a menete. Max. ha megváltoznak addig a felvételi szabályok, akkor azok nem tudnak benne segíteni, akik most jelentkeznek, de akkor sincs semmi gond, egyébként erre kevés az esély.


Ha szeretnél, szerintem menj ki nyugodtan. Csak ne tékozold el a kinti időt. Az ottani nyelven beszélj, ne csak a többi magyar társaságát keresd, bár ajánlom, hogy találj valakit aki már jártas ott a környéken a dolgokban, jól beszéli a célnyelvet és hajlandó segíteni.


Csak aztán nehogy elfelejts hazajönni :) Azt senki nem tudja megmondani, hogy megbánod-e vagy sem. Nekem lett volna lehetőségem kint dolgozni, sok minden idekötött ezért nem mentem. Nem bántam meg, hogy itt maradtam, de azt se bántam volna meg, ha megyek. Ha ezt akarod, akkor miért is ne. Fiatal vagy. Jó tapasztalat.

2014. aug. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, nagyon affele hajok, hogy kimegyek, van meg idom bovebben tajekozodni szerencsere:)
2014. aug. 14. 19:42
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

MENJ!

Én pont ezt tettem. Felvettek egyetemre de nem iratkoztam be rögtön egy évet halasztottam és elmentem au pairnek.

Életem legjobb döntése volt, újra megtenném. Nyelvet tanultam , világot láttam, felnőttem és megváltoztam.

Ó bárcsak újra megtehetném. Ne érts félre az egyetem király örülök hogy itt vagyok, de nagyon jól tettem hogy végül nem hagytam magam lebeszélni róla. Pedig sokan le akartak, de légy erős és tedd meg. Örökre bánnád ha kihagynád ezt a lehetőséget, hidd el!

2014. aug. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
ja és előző vagyok: Amint hazajöttem megcsináltam a nyelvvizsgámat is :)
2014. aug. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a meggyőző válaszokat!!:) Előző kommentelő, te hol voltál?:)
2014. aug. 14. 20:13
 8/16 anonim ***** válasza:
Párizsban :)
2014. aug. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Singham ***** válasza:

Hollandul tudsz? Ha nem, akkor felejtsd el. Ez városi legenda, hogy mindenki beszél angolul ott.

Skót angolul tudsz? Igen, skót angolul. Teljesen más az angol Skócia területén. Más szavakat használnak egy-egy szóra, stb. Ha nem, akkor a skót területek is felejtsd el.

Kimenni kimehetsz nyugodtan, csak egy szabály van: SOHA NE KÖZVETÍTŐVEL!!!!!! Ha azzal mész ki, nagyon rossz élményeid lesznek csak, mivel átvernek mindenben. Ha magadtól mész ki jót is tesz neked, mivel megtanulod ténylegesen a nyelvet.

2014. aug. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt:) nem tudok hollandul, vagyis csak a legeslegalapabb szinten, ellenben egy nagyon rovid ideig eltem ott, tehat kepben vagyok Hollandiaval:)
2014. aug. 15. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!