Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van jó németes!? SOS

Szan0102di kérdése:

Van jó németes!? SOS

Figyelt kérdés

Nyáron sokat segítettem otthon. Voltam Horvátországban és Budapesten nyaralni. Sokat bicikliztem a barátaimmal.Hamar eltelt sajnos a nyár,de sokat voltam a barátaimmal.


ezt valaki írja már le németül és helyesen! pls



2014. szept. 3. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Im Sommer habe ich viel zu Hause geholfen. Ich war im Urlaub in Budapest und in Kroatien gewesen. Ich bin viel Fahrrad gefahren. Dieser Sommer ist leider schnell vergangen, aber ich war viel mit meinen Freunden.
2014. szept. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Im Sommer habe ich zu Hause geholfen. Ich habe meinen Urlaub in Budapest und in Deutschland verbracht. Ich bin mit meinen Freunden viel Rad gefahren. Die Sommer war leider sehr kurz, aber ich verbrachte meine Freizeit mit meinen Freunden. (picit alakítottam de igy is jo)
2014. szept. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Első válaszoló, lenne egy kérdésem feléd, Legalább én is tanulhatok :)


Itt úgy írtad, war - gewesen:


Ich war im Urlaub in Budapest und in Kroatien gewesen.


De ennek a mondatnak a második tagmondatában miért csak war van, miért nincs ott a gewesen? :


Dieser Sommer ist leider schnell vergangen, aber ich war viel mit meinen Freunden.


Köszi!

2014. szept. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

tulajdonképpen mindegy, hogy most oda teszed- e a gewesent vagy nem ...

odateheted, akkor sem lesz hibás

2014. szept. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ok, ehhez milyen szabályt nézzek át, mi a német neve? B2 vizsgára készülök.
2014. szept. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

bocsi, de ha B2 vizsgára készülsz ezeket a mondatokat mrá tudnod kéne helyesen lefordítani

nem tudom ez milyen szabály...

2014. szept. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!