Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Légyszíves mondjatok valamit?

Légyszíves mondjatok valamit?

Figyelt kérdés
Szóval. Most új suliba kerültem. El kell döntenem, hogy német vagy angolt tanuljak. 7 évig tanultam az angol de mindig 2-3-as voltam belőle. fél évig tanultam a németet. Tesóm azt mondja aki a németet tanítja az nagyon szar tanár mikor őt tanitotta minden rossz volt meg minden és igaza is van mert látom, hogy szenved tanulással most is. De az angol tanár meg rettentő szigorú és nagyon utálatos. És komolyan azt mondja tesóm, hogy inkább menjek az angol tanárnőhöz mert inkább legyen egy köcsög de jó tanárom mint egy szar de kedves tanárom. És mondta, hogy lehet, hogy meg fog buktatni de meg fogja tanítani az angolt. De komolyan, ha egyszer nem segít csak megbuktat bevágja az egyeseket még akkor is ha tényleg nem értem és próbálom de nem megy akkor, hogy tudjak én így előrébb jutni? :'( És össze vesztem családommal is, hogy ne válogassak hanem menjek az angol tanárnőhöz de őket már nem érdekli mit csinálok. De anya meg azt mondja, hogy menjek az angol tanárnőhöz és megkéri, hogy pluszba járjak hozzá órákra és fizet is neki. De bezzeg azt nem teszi meg anya, hogy járok a német tanárhoz és járat egy külön másik német tanárhoz is :( Már annyira utálom ezt az egészet :( Légyszíves segítsetek nekem mit csináljak? :( Ha járnék németre akkor egyik lány nagyon kedves és nagyon jóba vagyunk szóval ha megkérném biztosan segítene csak az a baj, hogy éppen készül a nyelvvizsgára. Szóval nem akarom hátráltatni sem de felajánlotta múltkor ha kell segítség segít szívesen :( De angol-ból meg nem akarok ahhoz a tanárhoz járni mert nagyon nem szimpatikus neki és szerintem én se neki. Elő órán már majdnem vitatkoztam vele.... Légyszíves valami jó ötletet mondjatok már :( Amúgy hozzá teszem anyukám 2 tesóm németes... Szóval még segíteni is tudnának nekem de az angolban magara vagyok :( És annyira szar ez az egész, hogy ilyenek velem az egész családom :( Mit csináljak? Anya azt mondta reggel döntsem el mit akarok :( Angolt szívesebben tanulnám igen de nagyon nem tetszik az a tanárnő és nyolcadikban pontosan ugyan ilyen szar tanárunk volt aki szemét volt meg minden és persze, hogy év végén 2-es lettem.... Tudom jól, hogy itt se lesz más :( És itt már érettségi kell :( És tudom ha van valaki aki segít nekem és jófej mint az a német tanár akkor tudom, hogy tanulnék és fejlődnék :( de a családom nem áll mellettem :'( Kérlek szépen valamit segítsetek mit csináljak?

2014. szept. 8. 17:03
 1/4 chtt ***** válasza:
62%
Az a gond, hogy helyetted mi sem dönthetünk, ráadásul Te már tutira eldöntötted, hogy nem rokonszenves, köcsög az angoltanár, és szenvedni fogsz nála, megbuksz. Márpedig akkor így is lesz. Amúgy azt mondom, ha az a tanár nem segít, csak megbuktat és bevágja az egyest, akkor nem jó tanár. Ennyi. Én is szemét meg szigorú vagyok, őrjöngök, ha nincs lecke és nem tanulnak, de ha tudsz, akkor jó jegyet kapsz, akármilyen szemét is vagyok. Ezzel azt akarnám mondani, hogy a dolog nagyon kétoldalú. Attól, hogy nem rokonszenves és utálod a tanerőt, tanulni még lehet. Nem vagy már alsós, hogy fontos legyen a tanárnéni/tanárbácsi. Te légy fontos saját magadnak, a tanárt meg ... le magasan, ha nem rokonszenves, viszont csináld meg, tanuld meg a lecókat, figyelj órán, jelentkezz, igyekezz, és akkor nem köthet beléd. Ennyi. A tanárok nem azért vannak, hogy szeresd őket (ha mégis összejön, az a bónusz az életben:)))
2014. szept. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát jó köszönöm. Akkor megyek angolra.... Köszönöm a válaszát!! :)
2014. szept. 8. 18:40
 3/4 chtt ***** válasza:

Arra menj, amit a szíved diktál és amit kedvvel tanulsz. Ha angolra mész és segítség kell, csak írj nyugodtan. Szerintem többen vagyunk itt, akik szívesen segítünk.

Sok sikert!

2014. szept. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Arra menjél, amire akarsz. Igenis fontos, hogy kedvvel vegyél részt az órán, mert csak az hoz eredményt. Nem kell mindenáron megnehezíteni az életedet, nagyon kellemetlen tud lenni egy utálatos, gonosz tanár. Angolul egyébként külön is, sőt még egyedül is valamilyen szinten meg tudsz tanulni, el se lehet kerülni. Már vannak alapjaid, tehát nem a semmiből.
2014. szept. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!