Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy készüljek a TELC-es...

Hogy készüljek a TELC-es felsőfokú angolra?

Figyelt kérdés

Emelt szintű érettségit tettem, de nyáron viszont nem gyakoroltam.. azon gondolkozom megéri-e pótjelentkezéssel (+5000 Ft) jelentkezni az októberi vizsgára.


Tudna valaki olyan feladatlapot + megoldókulcsot küldeni, amivel tudnék gyakorolni?


Köszi előre is!!



2014. szept. 10. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:
van a telc.hu-n próbafeladatsor megoldókulccsal
2014. szept. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hány %-os lett az emelted? Ha ilyen 85-90 % körüli, akkor tehetsz egy próbát, ha rosszabb, akkor ne.
2014. szept. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

73% lett.

De az idei az nagyon nehéz volt, konkrétan a hallás-értés része.

80%-ra meg tudtam volna oldani simán, a szóbelim is 30/29 lett, csak az húzta le..

És aki idén érettségizett, nagyon sok mindenkinek rosszabb lett az emeltje, mint a felsőfokúja.

2014. szept. 12. 10:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyelvtanár vagyok, tisztában vagyok a feladatok nehézségével, én nem találtam annyival nehezebbnek, mint a tavalyiakat. Mindegy, a kérdés nem ez. Ha ezt nehéznek találtad, szerintem ne menj neki a felsőfoknak, mert az aztán főleg szívatós. Persze ez csak az én tanácsom, a helyedben még készülnék tesztekkel, bővíteném a szókincsem, fejleszteném a hallott szöveg értést, aztán indulnék neki.
2014. szept. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!