Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt tudnék...

Mennyi idő alatt tudnék megtanulni németül?

Figyelt kérdés

Szóval 4. osztályos korom óta tanulom a németet. Azaz 9 évig tanították nekem. Most néztem meg a bizonyítványom és 8. osztályig 5-ös voltam belőle, középsuliba már csak 4-es voltam, érettségim pedig csak 3-as lett.

Azóta eltelt 3 év és egyáltalán nem foglalkoztam a némettel, most mennék külföldre dolgozni, de kéne a nyelv és így belegondolva alig tudok megszólalni németül.

Egy lapra elkezdtem írni a szavakat amit eszembe jutott. 529 szót tudtam leírni, ilyen egyszerűbb mondatok mennek, de bonyolultabbak már nem. Szerintetek hogy tudnám ismét feleleveníteni a tudásom ?


A könyveim már nincsenek meg, mert eladtam őket... a füzeteimet még lehet meg tudom keresni, de az sem biztos....



2014. szept. 11. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ne felelevenítsd a tudásod, hanem tanulj meg újra. Középsuliban a 4-es és az érettségi 3-as elég gyenge teljesítmény, főleg ha külföldön akarsz munkát vállalni. Iratkozz be egy tanfolyamra vagy keress magántanárt!
2014. szept. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen én is gondoltam rá, hogy tanfolyammal könnyebb lenne, de egy 60 órás tanfolyam ára 45.000 ft. ami nem olcsó, így hogy nincs munkám, szüleim tartanak el, nem fizettetnék ki velük 2-3 ilyen tanfolyamot. Ezért az elején mindenképp magamtól szeretném elkezdeni, és már ha úgy érzem hogy visszaszoktam bele, talán addig itthon találnék valami munkát és összetudnék spórolni magamnak a tanfolyamra.... Vagy még azon is gondolkodtam hogy a munkaügyi szokott indítani nyelvtanfolyamokat és ha épp indulna ilyen akkor arra jelentkeznék.

Magántanár mostanában nem tudom hogy megy, de mikor középsuliból jártam 1 óráért simán elkértek 2500 forintot, ezt szerintem most is elkérik, ha nem többet...


Amúgy nem mondanám olyan kevésnek, mert én még az osztályom jó tanulója voltam... voltak olyan osztálytársaim akik 2-essel vitték végig a 4 évet....

Akkor ők mit tudhatnak ?

2014. szept. 11. 19:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Vegyél egy nyelvtankönyvet, egy gyakorlót hozzá, meg nézzél németül filmeket, sorozatokat. Szerintem a németben az a legnehezebb, hogy megértsd, mit mondanak. Baromi sok különböző dialektus van, és némelyik baromi érthetetlen.
2014. szept. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!