Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segítene valaki az alábbi...

Segítene valaki az alábbi angol mondatban? Nem azt várom, hogy más megoldja a feladatot, csak hogy jól gondoltam-e.

Figyelt kérdés

Magyarul:

Valahányszor Budapesten járok, mindig muszáj lefotóznom a Parlamentet. (Nem úgy muszáj, hogy kötelező, mert ez a feladat, hanem késztetést érzek rá, mert annyira szeretem az épületet.)


Amit én gondoltam:

Whenever I visit Budapest, I always have to take a picture of the Parliament.


Köszi szépen.


2014. szept. 21. 03:30
 1/4 anonim válasza:
Ilyen kényszer-szar mondatok azt hittem csak a tankönyvekben vannak. Ez nem életképes.
2014. szept. 21. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem rossz a mondatod.

Whenever I visit Budapest, I feel I have to take a photo of Parliament House, as I admire this building.

2014. szept. 21. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt a tankönyves muszáj köré épített belső, kűlső kényszeres hülyeséget felejtsd el. Szörnyű, hogy 2014-ben még mindig ilyenekkel zsibbasztják a diákokat. A köznyelvben ilyen nincs. Annyira mindegy, hogy most have to-t vagy need-et használsz.
2014. szept. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

"I feel I Have to.."??? ezzel egy nyelvizsgán elküdenek!


Itt arra kiváncsi a tanár hogy have-et vagy must-ot használsz.


Kényszernél HAVE-t használsz

Ha te akarod, nem muszáj akkor MUST-ot

2014. szept. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!