Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolul hogy fejezhetem ki,...

Angolul hogy fejezhetem ki, hogy "csípős" a 'hot' szón kívül? Nem akarom, hogy félreértse, hogy azt kérdezem, forrón kéri-e az ételt.

Figyelt kérdés

#EGY szóval? Tudom #hogy van ilyen #hogy "spicy" de csak van egy szavuk #ami kifejezetten csípőset #erőset jelent
2014. szept. 24. 09:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
csípós, fűszeres, az a spicy, de ha valami forró, akkor az csak hot lehet szerintem.
2014. szept. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt van pár szinonima


[link]


De talán az a legjobb, ha 2 szóval is kifejezed, úgy biztos érti.

2014. szept. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szóval tényleg nincs egy szó rá... :(
2014. szept. 24. 09:33
 4/11 A kérdező kommentje:
Véletlen a tagekhez írtam a kiegészítésemet hozzá, szóval a spicy az csak fűszeres, nem feltétlen "csípős", így az nem játszik.
2014. szept. 24. 09:34
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy fontos megkérdezned, hogy kér-e erős paprikát a levesbe. Vagy mondd egyszerűen a fűszer nevét. Nem tudom milyen szituációban fog elhangzani a mondat, de lehet, hogy úgyis látja a kezedben a paprikát, vagy a borsot.
2014. szept. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem fog elhangozni, mert ez teljesen elmeleti kerdes, felmerult bennem, hogy kozel anyanyelvi angol tudassal nem tudnek egy szot mondani arra, hogy csipos, es kivancsi voltam, hogy valaki tud-e, van-e ilyen szo, mert ezt azert eleg nagy hianyossagnak erzem :)))
2014. szept. 24. 10:27
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha tényleg anyanyelvi angolod van, akkor nincs rá szó. Az angolban sok dologra nincs.
2014. szept. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Vree ***** válasza:

Mi a bajod a "spicy"-val?


Hot a forró, spicy a fűszeres szerintem. Nem fogja félreérteni.

2014. szept. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
chilli
2014. szept. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%
én azt tapasztaltam amikor kint éltem, hogy arra, hogy csípős a "chili" szót használják pl éttermekben az étlapon feltüntetik ezt főként az amcsiknál, ahol mindenért perelnek...a britek inkább úgy fejezik ki, hogy "hot taste", főként nívós éttermekben szerepel így az étlapon
2014. szept. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!