Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Oroszul tanulok, tetszik...

Oroszul tanulok, tetszik Oroszország, a környezet és a történelem. Viszont amikor megemlítem, akkor hogy lehetek képes egy ilyen ország nyelvét tanulni, háborúznak, Putyin, régen megszállók voltak, meg mit tudom én?

Figyelt kérdés
Mit válaszoljak? Úgy értem, szerintem butaság összemosni a jelenlegi történelmet a nyelvtanulással.

2014. szept. 24. 23:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is butaság összemosni a politikával. Az irodalomra tereld a szót. Tolsztoj, Csehov, a legnagyobbak. Puskin, Lermontov. És szép nyelv.
2014. szept. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 chtt ***** válasza:
100%

Ha meg mégis politizálni akarna, akkor demagógiára lehet demagógiával felelni. Ilyen alapon ne tanuljunk törököt (tudom, nem az a világnyelv az oroszhoz, angolhoz, némethez viszonyítva, de akkor is), mert azok sokkal tovább dekkoltak nálunk, és nem csak építettek. Németet pláne hogy lehet tanulni, lásd Habsburg-uralom... Hitlerről nem is beszélve. És gyorsan tőből harapjuk le a nyelvünket, ha magyarul megszólalunk, hiszen Mussolinit és Hitlert messze megelőzve ott van Horthy és a fehérterror, ám ha halad a korral és Horthy hívő, akkor ott van Rákosi és a komcsi terror, mert az sem volt akármi. Szóval kevés olyan nyelvet találunk, ahol a népnek nincs vala paca a történelmében. Legjobb, ha némák maradunk. :)

Egy Gevorg Emin nevű (ha jól emlékszem örmény) költő úgy kezdi a Krédóját, hogy minden ország, nép nyelvét szereti, és nem igazán pozitív érzelmekkel gondol arra, aki összezagyválta anno a nyelveket. Rég volt, igaz sem volt, de annyira tetszett annak idején, hogy megtanultam a verset. Ma már csak kb. még egy sorára emlékszem, annak is csak a lényegére: amikor indult a csatatérre (II. világháb.), azt Goethe kötettel a kezében tette...


Я люблю языки всех народов и стран,

всё, что в них человечно...

2014. szept. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 chtt ***** válasza:
100%

Hm, kimaradt egy "nem" és egy "mi" (pedig át is olvastam), bocs.

Szóval:

Németet pláne hogy nem lehet...

..nincs valami paca...


az idézet végén sima "o" van, nem tudom, miért nem vette be (kipróbálom magyar "o"-val, hátha:)

Я люблю языки всех народов и стран,

всё, что в них человечнo

2014. szept. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat, teljesen igazad van. Butaság velük foglalkoznom.
2014. okt. 9. 16:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Oroszország csodálatos. Erős és gazdag, fantasztikus kultúrával, érdekes történelemmel... és a világ retteg tőle, akármit mondanak. Nem kell megszállniuk semmit, bőven elég elzárni a gázcsapot. :)

Tanuld, nagyon hasznos nyelv egy csomó területen.


Szerintem Putyin is jó fej, de ezért sokan fújnak.

2014. nov. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Vlagyimir Rosztov válasza:
Hasonlo velemenyem van de 200ezren a don nal voltunk kuss magyarok mi se voltunk ártatlanok am....
2014. nov. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én is nagyon szeretem az orosz nyelvet, és kultúrát. Egyszerűen tetszik. Én sem értem, miért kell ezt egyből politikához hasonlítgatni.
2022. máj. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!