Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz a portugál...

Mennyire nehéz a portugál nyelv? Másfél év alatt meg lehet tanulni középfokú nyelvvizsga szintjén?

Figyelt kérdés
2014. szept. 28. 19:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
A legtöbb nyelvet meg lehet tanulni középfokra 1,5 év alatt nulláról, de attól függ mennyi időt, energiát szánsz rá. Mennyi időt tudsz rá szánni, illetve hogyan akarod (magántanárral, nyelviskolában)? Nem nehéz nyelv amúgy, de a kiejtés borzalmas. Én előtte franciát és németet tanultam, azoknál könnyebb, de beszélni rosszabb.
2014. szept. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
úgy gondoltam nyelvsuliban kezdeném,aztán magántanár.Te melyiket tanácsolod?
2014. szept. 28. 20:27
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem így jó, hogy nyelvsuliban megtanulod az alapokat és utána magántanárral tovább :)
2014. szept. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
mióta tanulod?:)
2014. szept. 28. 21:16
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Már nem tanulom :) Cserediákként voltam kint Portugáliában, akkor tanultam. Előtte egy intenzív nyelvtanfolyamon voltam itthon 2 hónapig a nyári szünet alatt, akkor abszolút semmiről tanultam meg egy gyenge középfokra (társalgás szinten, vagyis nem hibátlanul, de nagyjából értették mit akarok meg fordítva is). 2 szemesztert voltam kint, az egyetemen németül mentek az órák,illetve mentorok is segítettek, de biztosítottak lehetőséget nyelvkurzusra hétvégente, a legtöbbet akkor tanultam. Utána már tudtam beszélni a mentorokkal az anyanyelvükön, a többi odavalósi diákkal, újságokat portugál nyelven vettem, TV-t úgy néztem stb. Miután hazajöttem simán megcsináltam a felsőfokú nyelvizsgát.

Nyilván nekem könnyebb volt helyben tanulni, de teljesen nulláról kezdve meg tudtam tanulni kevesebb mint 1.5 év alatt, szóval nem nehéz annyira.

Az egyetlen hátulütő, hogy azóta csak néha olvasok portugálul és annyi, szóval ma már max. egy középfokú nyelvvizsga menne :/

2014. szept. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Sajna ha az ember nem használja a tudását,gyorsan megkopik:S

Melyik városban voltál?:)

2014. szept. 29. 15:13
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Fafe-ben volt az egyetem, itt volt a szállásunk is, szóval a legtöbb időt itt töltöttem, de voltak kirándulások a fővárosba, 3-4 alkalommal biztos jártam ott. Ezen kívül Cascais, Estoril, Sintra volt egy nagyobb, több napos kirándulás, egyszer az első szemeszter elején, meg a visszautazásom elött néhány héttel. Aveiro és Viana do Castello ami még rémlik, illetve néhány kisebb városkában voltam még.

Azóta csak egyszer voltam ott 1 hetes nyaraláson, kb. 1 évvel azután hogy cserediák voltam. Ami azt jelenti, hogy 7 éve nem voltam Portugáliában. Sajnos ennyi idő alatt nagyon sokat elfelejtettem a nyelvből, de azért még néha néha használom olvasásra. Csak a munkám során a németet használom, meg utána angolul tanutam meg, ezeken a nyelveken heti rendszerességel beszélek, írok, olvasok stb így könnyen mennek, de pl. már a francia tudásom is kicsit berozsdásodott. Sajnos a portugál sínylette meg a legjobban az éveket.

Amúgy ha van lehetőséged mindenképpen utazz ki és úgy tanuld a nyelvet, az a legkönnyebb. Talán egyetem alatt vannak erre a legjobb lehetőségek (pl. Erasmus, de vannak szakmai gyakorlatok, vagy kutatni stb.) Bármelyik nyelvet meg lehet így tanulni viszonylag könnyebben. Nem tudom, milyen idős vagy, hol tartasz a tanulmányaidban?

2014. szept. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

másfél év múlva végzek nemzetközi igazgatáson.2 Nyelvvizsga kell az egyik az angol lesz.Másodiknak a portugált vagy a németet választanám.Ha az eszemre hallgatnék a németet választanám,ha a szívemre akkor portugált.Még azt is meg kell tudnom,hogy egyáltalán a portugál nyelvvizsgát elfogadják-e.

Turistaként voltam már Portugáliában:)

2014. szept. 29. 17:52
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, mindkettő jó lenne :) A német nyelvtana nehéz, de mondjuk én előbb tanultam mint az angolt és jobban tetszik, hogy mennyivel könnyebb összerakni a mondatot, mindennek megvan a maga helye, szerkezete, elég logikus, míg az angolban azért van bőven kivétel meg kavarodás mit mire miko hogyan. De akik fordítva tanulták azok meg pont a sok szabály miatt nem szeretik. Itthon, illetve Európa nagy részében hasznos nyelv a német.

A portugál nyelvtanilag szerintebb könnyebb (nem azt mondom, hogy a legkönyebb, mert vannak húzós részek benne, de a németnél egyszerűbb), könyebben tanulható. Ha olyan munkát találsz még jól is jöhet, ha egy kevésbé felkapott nyelven is beszélsz.

Nekem teljesen véletlen volt, hogy Portugáliába kerültem, ez volt a listám utolsó helyén mikor jelenkeztem cserediáknak, de nem bántam meg,mert egy szép nyelvet tanulhattam meg vele. Míg németet kiskorom óta tanulom, már megszoktam, megszerettem. Szóval nagyon segíteni nem tudok, én mindkét nyelvet javasolnám, de egyszerre sok lenne.

Melyikre hajlasz inkább?

2014. szept. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Egy kicsit még a német felé a racionalitás miatt.

Még fiatal vagyok,lenne időm megtanulni mindkét nyelvet.

Jövő héten megkérdezem a sulit,egyáltalán elfogadják.e a portugált,mert ha nem akkor egyenlőre mindenképp tárgytalan a portugál tanulás.

2014. szept. 29. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!