Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van olyan angol nyelvet...

Van olyan angol nyelvet oktató intézmény Magyarországon, ami olyan, mint a német nyelvnek a Goethe vagy az Österreich Institut?

Figyelt kérdés
Arra gondolok,hogy ez a két intézmény az osztrák és a német állam intézményei az osztrák/német kultúra népszerűsítésére és a német nyelv oktatására így ezek külföldön is eléggé elismert nyelvvizsgapapírt adnak és magas színvonalúak.Van ilyen a briteknek/amerikaiaknak?Illetve melyik intézményt ajánljátok?(a katedrát kösz nem)
2010. jan. 21. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Angolból a British Council ilyen. Ott Cambridge-i nyelvvizsgákat tudsz letenni, azokat is elfogadják az egész világon. Egy időben tanfolyamokat is szerveztek, úgy tudom, most már csak vizsgáztatnak. Meg persze van könyvtáruk, meg kulturális programjaik, stb..
2010. jan. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A British Council foglalkozik kultúraterjesztéssel, és vizsgaszervezéssel, viszont nyelvtanfolyamot nem tartanak, csak a honlapon keresztül, azt azért érdemes megnézni. A Berlitz nyelviskolában anyanyelvi tanárok tanítanak beszédközpontúan, ez az előnye. A Katedrával mi bajod van és melyikkel?
2010. jan. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az "anyanyelvi tanárok" merketingbaromságot felejtsük el. Egyáltalán nem biztos, hogy jobban tanít, akinek az anyanyelve, sőt.
2010. jan. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

21:07

Az anyanyelvi NYELVTANÁROK tényleg nagyon hasznosak, az más kérdés, hogy némely gagyi nyelviskola az anyanyelviektől semmiféle tanári végzettséget nem vár el, hasra esnek pusztán attól, hogy anyanyelviek, legjobb esetben valami gyorstalpaló didaktikai tanfolyamra zavarják el őket. A magukat hirdető anyanyelvi tanárok között meg tényleg van mindenféle. Elmentem egyszer egy olasz sráchoz olasz társalgási órára, akinek aztán én adtam ötleteket, mit kezdjen velem az órán (angol nyelvtanár vagyok), mert elképzelése sem volt a nyelvoktatásról, de bátran hirdette magát minden PestiEstben. Második óránk már természetesen nem volt.

2010. jan. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!