Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kötelező célnyelvből éretségizni?

Kötelező célnyelvből éretségizni?

Figyelt kérdés
Az igazgatónő tanévnyitón aztmondta kötelező.szerintem ez nagyon nem igazságos,én azért jöttem kezdő németre hogy 2nyelvizsgám legyen éretségiig.angolból már van felsőfokú is. Az angolt sokkal biztosabbnak érzem menne95%+éretségin simán ellenben a német kb60%lenne. Most ezért menjek át másik suliba?ja és egy egyetemi diplomához hány nyelvizsga kell?

2014. okt. 4. 12:44
 1/10 anonim ***** válasza:
30%

Csak olyan tantárgyból érettségizhetsz, amit legalább 2 évig tanultál az adott intézményben. Ha középsuliban/gimiben csak németül fogsz tanulni, akkor nincs választásod, tényleg németből kell érettségizned.

Diplomához legtöbb esetben elég egy középfokú nyelvvizsga, de vannak szakok ahová kell legalább két nylevvizsga, vagy felsőfokú, szóval változó.

2014. okt. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%

Nem tudom, mit értesz célnyelv alatt, de a kötelezők mellett azt választasz, amit akarsz.


Nyelvvizsga meg pont annyi kell, amennyit a szak előír.

2014. okt. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Gondolom, van legalább egy angoltanár az iskolában.

Így csak egyszerűen jelentkezel az angol osztályozóvizsgára, két évnyiből levizsgázol, és jelentkezhetsz az érettségire. Nálunk is sokan érettségiznek így olyanból, amit iskolán kívül tanulnak, vagy csak nincs kedvük bejárni órára ezért leérettségiznek.

2014. okt. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az igazgatók elég ritkán szoktak az évnyitón 500-1000 gyerek és a szülők előtt hülyeségeket beszélni. Úgyhogy nyugodtan elhiheted, ahelyett, hogy ismeretlen tinédzser fórumtársaknak hiszel. Kéttannyelvű középiskolákban kötelező a célnyelvből érettségizni, de akár most hagyd ott azt az iskolát, ha azt képzeled, hogy négy év alatt több tárgyat németül tanulva nem leszel képes középszinten leéreTTségizni. Ha nyelvvizsgát akarsz németből, akkor meg aztán végképp nem értem, mért ne tudnál leérettségizni.

Első válaszoló: ezt a kétéves dolgot most felejtsd el, ilyen nincs!

A diplomára vonatkozó válasz helyes.

2014. okt. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem kéttannyelvűbe járok.angolt is tanulok heti órában,csK mivel kezdő németre jelentjeztem azt heti5 ben.ennyit jelent a kezdő német ugyanúgy vannak rendes angol óriáim is
2014. okt. 4. 13:46
 6/10 A kérdező kommentje:
Mert hiába van német ől középfokúm,ha angolba emeltszintű éretségi is menne lazá90 fölött
2014. okt. 4. 13:48
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Akkor az könyörgök, nem célnyelv!!!! Ez esetben olyan nyelvből érettségizel, amiből akarsz.
2014. okt. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

Az első válasz teljesen rossz, nincs két éves szabály.

Jó lenne, ha elmondanád, milyen iskolába jársz, ugyanis célnyelv csak a kéttannyelvűben van, és így ellentmondásban vagy magaddal, és nehéz pontos választ adni.

2014. okt. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
Le lehet pontozni az összes olyan választ, ami szerint célnyelv csak a kéttannyelvűben van, vagy utána lehet nézni a jogszabályban, hogy tényleg így van. Ez nem változtat a helyzeten. Csak ennek az ellentmondásnak a feloldása után lehet hasznos és értelmes választ adni a kérdezőnek, enélkül minden csak mellébeszélés. Lehet pontozni...
2014. okt. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A kérdezőt a jelek szerint nem is érdekli a válasz, a lepontozóművészeknek meg további értékes szórakozást!
2014. okt. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!