Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az Ich möchte és az Ich hatte...

Az Ich möchte és az Ich hatte gerne ugyanazt jelenti?

Figyelt kérdés
2014. okt. 4. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Ich möchte: szeretnék (elég általános)

Ich hätte gerne (és nem "hatte", mert az múlt idő!!): szívesen birtokolnék valamit, vagy nagyon szívesen csinálnék valamit (attól függően, hogyan folytatódik a mondat, hogy a "hat" milyen jelentésében jelenik meg) - ez egyrészről tényleg a hat feltételes alakja, ilyenkor teljesen általános jelentéssel. Másrészt lehet: Ich hätte gerne .... gehabt/gemacht... ilyenkor simán a "möchte" múlt idős jelentése, vagy pedig irodalmi is lehet adott szituációban.


Magyarul így elég nehéz meghatározni, mert nagyon nem mindegy, hogy a mondat hogyan folytatódik, milyen szövegkörnyezetben van...

2014. okt. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Pl. Ha boltban kérni szeretnék valamit, akor melyiket használjam?


Köszönöm szépen a válaszod!

2014. okt. 4. 14:01
 3/5 A kérdező kommentje:

Az Ich hätte = Nekem volt.

Igaz?


Akkor az ich hätte gerne, hogy jelentheti azt, hogy én szeretnék?

Totál káosz :\

2014. okt. 4. 14:03
 4/5 anonim ***** válasza:

"Az Ich hätte = Nekem volt."

Nem! Az az "ich hatte" lenne. A hätte a haben feltételes módja (konjuktiv ÍÍ.), jelent idő, annyit jelent, hogy birtokolnék. Pont, ahogy az első válaszoló írta.

2014. okt. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

A boltban mindkettőt használhatod:

Ich hätte gerne ein Brot ("mű"fordítással, nem szó szerint, hanem hangulatra: kérnék szépen egy kenyeret)

Ich möchte ein Brot (Egy kenyeret szeretnék)


Egyszerűen más a két kifejezés hangulata, de a jelentése (mondjuk úgy: az eredmény, amit elérsz vele - kapsz egy kenyeret) ugyanaz.

2014. okt. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!