Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi az angol középfokú nyelvviz...

Mi az angol középfokú nyelvvizsga szóbeli menete? (lent)

Figyelt kérdés

Nincs tanárom így mást nem tudok megkérdezni.


Azt tudom hogy témakörök vannak (pl. itt jól le van írva hogy mik [link] de innentől hogy megy?

Értem ezt úgy, hogy pl. kihúzok egy témakört és még abból húzok tételt, vagy a témakörből bármi, vagy a témakörből minden, vagy ők kérdeznek nekem meg csak válaszolni kell, stb?

Őszintén fogalmam sincs, de most kicsit rápörögtem a témára, hogy jó lenne egy nyelvvizsga.


Köszönöm a válaszokat.


2014. okt. 5. 12:36
 1/2 anonim válasza:

Milyen típusra szeretnél menni? origós a link?

Én a telcről tudok mesélni ha érdekel...

2014. okt. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
76%

Origós a link, tehát ezt írom le.


Két vizsgáztató lesz, az egyikkel társalogsz, a másik jegyzetel. A vizsga diktafonra lesz felvéve, persze kérik a beleegyezésed. (Érdemes belemenni, mert ha tegyük fel 1-2 pont hiányzik, hogy meglegyen a szóbelid, akkor újra tudják hallgatni, ha fellebbezel.)


1. Bemész, megkérik, hogy ellenőrizd le az adataidat, majd elkezdik a vizsgát.

2. A vizsga elején kihúzol két képet, ezek közül ki kell választanod pár másodperc alatt a számodra szimpatikusabbat, majd ezután kihúzol egy szituációt. A kiválasztott képet és a kihúzott szituációs feladatot az egyik vizsgázó félreteszi, és elkezdődik a vizsga első része.

3. Bevezető társalgás a vizsgáztatóval. Megkér, hogy mutatkozz be röviden, majd veled kapcsolatban további kérdéseket is feltehet, ha úgy látja, hogy segítő kérdésekre van szükséged.

4. Ezután a kezedbe adja az általad választott képet, röviden el kell mondd, hogy mit látsz a képen, majd a 15 téma egyikéhez kapcsolod, és azzal kapcsolatban is beszélsz.

5. Ezt követően a kezedbe adja a szituációs feladatot, lesz rá körülbelül fél perced, hogy felkészülj rá. (A szituációs feladat magyarul van megfogalmazva, így véletlenül sem fordulhat elő, hogy félreérted a feladatod. Ezek a szituációs feladatok a hétköznapi élet egy-egy momentumát ragadják meg.)

6. Vége a vizsgának.


Én Origón voltam, szerintem korrekt vizsga, ha normálisan készül az ember, akkor nem lehet semmi bökkenő a vizsgán.


Remélem részletesen leírtam mindent.:)

2014. okt. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!