Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » így meglehet tanulni németül...

így meglehet tanulni németül 5-6 hó alatt, Németországban?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Öcsém kiment Németországba dolgozni 4 hónapot apánkkal és kb 1,5 hónapot még kint maradtak,amikor kiment annyit tudott mondani,hogy Guten Tag,Nein,Bitte...Amikor hazajöttek megkérdeztem hogyan boldogult és elmondása szerint 3. hó közepén már úgy szinte csevegni tudott,és most nyelv vizsgázni megy.

Amikor mondta,hogy 3. hónap környékén már kezdett társalgási szinten beszélni németül akkor váltottam németre (én kb. 3 éve beszélek németül és kamionos trader cégnél dolgozok mint ügyintéző asszisztens) és ő folytatta,becsatlakozott és így láttam,hogy tényleg könnyedén szinte mindenféle nehézség nélkül társalog velem.

Nekem ez fura,hiszen még általánosban a 6 év német tanulás semmit sem ért (tanár bejött óra elején megmondta melyik feladatokat csináljuk meg és kiment,jegyünk betanult szövegből volt) ,gimnáziumban már sokat ért a németóra,ott már a társalgási szintre eljutottunk,majd magamtól tanultam.


2014. okt. 7. 15:11
 1/1 anonim ***** válasza:
Én el tudom képzelni. Hiszen rá volt kényszerítve, muszáj volt figyelnie, az ő érdeke. Mint az úszni nem tudó, nem merül el a vízben. Úgy gondolom, ha itthon elkezdett volna tanulni németül, nem hiszem, hogy megfeneklett volna a tanulása. Lehet, itthon is sikerült volna, legfeljebb nem ennyire hamar. De nem bukdácsolt volna vele, mert sokan mások. Az is lehet, azért ment így neki, mert nem volt alapja. Az lenne az érdekes, vajon Neked hogy menne, hiszen van bőven tudásod. De az is igaz, hogy ki tudja, milyen lesz a nyelvvizsga, hiszen más leírni és mondani. Sok sikert kívánok! Esetleg majd meg is írhatod, hogy sikerült a szóbeli, írásbeli. Főleg az írásbeli.
2014. okt. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!