Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolok a "gyanakvóra" melyik...

Angolok a "gyanakvóra" melyik szót használják?

Figyelt kérdés

Elég sok szó jelenti ezt, de melyiket használják a leggyakrabban? Melyik a legközismertebb?

(pl.:distrustful, cagey, suspicious...)



2014. okt. 7. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a suspicious.
2014. okt. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amiket zárójelben felsoroltál, azok közül egyedül a 'suspicious' lehet jó 'gyanakvó'-ra. Én azt javaslom neked, ha már van egy kis gyakorlatod, nyelvismereted, akkor ne bízzál meg egy kétnyelvű szótárban. A 'cagey' és a 'distrustful' is ott jön elő. Igen, esetleg előfordulhat, hogy valahol 'gyanakvó'-nak fordítod a 'distrustful'-t vagy a 'cagey'-t, de ha definiálnod kellene őket, akkor az távol esne a 'gyanakvó'-tól.


A 'cagey' az az 'óvatos'-sal rokonértelmű, és megfelelő általános jellegű magyar fordítás nekem nem jut eszembe vele kapcsolatban hirtelenjében. Definíció szerint olyan emberekre használják, akik nem hajlandóak más embereknek beszélni a saját terveikről / szándékaikról / véleményükről / stb. .


A 'distrustful' az a 'bizalmatlan'-t jelenti. Definíció szerint a 'distrust' az az érzés, hogy nem tudsz megbízni valakiben. A 'distrustful' ebből van képezve.


A 'suspicious' jó, az lehet 'gyanús' is és 'gyanakvó' is. Javasolt vonzatokkal ('of' és 'about') használni, vagy egyértelmű mondatokban használni, hogy ne adj okot a félreértésekre (mert önálló melléknévként ugyanúgy lehet 'gyanús' is). A 'suspicious' az lehet 'bizalmatlan' is. Utóbbi esetben leginkább az 'of' toldalékkal használják. A kontextus dönti el, hogy ebben az esetben mi a helyes fordítás.

2014. okt. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én a suspicious helyett a suspectinget ajánlom. Az fejezi ki a melléknévi igenevet.

Nem mindegy:

A suspecting man=Gyanakvó ember

A suspicious man=Gyanús ember

2014. okt. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3-as, neked érdemes lenne belenézned egy egynyelvű szótárba, mert valószínűleg nem tetted meg. Ha egy corpus-ba írod bele a 'suspecting'-et, nem fogsz találni ilyet, mint amit te írtál. Ez nem véletlen. Ellenben, ha megnézed a 'suspcious'-t egy egynyelvű szótárban, akkor találhatsz példákat 'gyanakvó' jelentésben.


Azt is megnézheted, hogy egynyelvű szótárak többnyire tárgyas igének írják a 'suspect' igét (úgy, hogy nincs mellette tárgyatlan jelentés). Tárgyas igéből igenevet úgy szoktak csinálni, hogy az 'ing-es' vagy '-ed'-es alak az a főnév (vagy olyan szerepben álló szócsoport) után megy. És a 'gyanakvó' az nem lehet tárgyas.


2-es voltam.

2014. okt. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!