Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon gáz ha engem egyáltalán...

Nagyon gáz ha engem egyáltalán nem érdekelnek a nyelvek?

Figyelt kérdés

Most biztos sokan rávágják, hogy igen mert "blabla az angol világnyelv és mindenhová kell", de engem pont ezért nem izgat. Nagyon menő lett angolul beszélni, angol szövegeket kirakni a fészbukon, már csomó embernek van nyelvvizsgája és sokan nagyra is tartják magukat miatta.


Lehet hogy ez az egész bennem az általános iskola miatt, a középsulin át alakult ki. Utáltam a tanáraimat, ők is engem, mondhatjuk úgy is, hogy kifogtam a legrosszabbakat és elérték nálam, hogy szarba se vegyem az angolt. Egyébként sem szeretem az olyan dolgokat, amivel sokan foglalkoznak és sokan szeretnek, egyszerűen irtózom tőlük és kerülöm az ilyesmiket.


Miért tanuljam én más népek nyelvét, miért legyek alárendelt szerepben, miért tanuljak azért évekig hogy velük beszélhessek és megérthessem, amiket ők írnak? Ezt nem tudom felfogni, talán hülye vagyok.


Szeretem a magyar nyelvet: szép, választékos, kevesen beszéljük és nehéz. Sokat olvasok (hál' Istennek a műfordítók megoldották a problémát, hogy külföldi szerzők könyveit is elolvashassam, egyébként hidegen hagyna) és írogatok is a magam módján.


Ezt így a végére csak kiegészítésként.


Ti mit gondoltok erről az egészről?



2014. okt. 9. 16:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Alapvető félreértésben vagy.


Angolul tudni nem azért szükséges, mert "divatos" és mert mások is csinálják, hanem azért, hogy ne csak az emberi népesség töredékével legyél képes kommunikálni, és ne csak az írott emberi kultúra töredékéhez férj hozzá.


Ilyen alapon az evéssel is felhagyhatnál, az is elég divatos és sokan csinálják, te meg ugye utálod az olyan dolgokat, amit sokan csinálnak.

2014. okt. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Lődd le magad, hipsterkém.
2014. okt. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj saját tapasztalatból mondom,hogy nagyon meg fogod bánni később. Én ugyanúgy gondolkoztam,mint te és a hülye angol miatt nem jutottam be az általam kiválasztott egyetemre ugyanis úgy megbuktam a nyelvvizsgán,mint a huzat. Hasznos,ha tudsz nyelveket hidd el gondolj bele ha lenne valami világháború nem biztos,hogy probléma ha több nyelvet értesz, lehet úgy hozza az élet,hogy kikerülsz külföldre nem lehet tudni! ha nem szereted az angolt tanulj mást,számtalan lehetősége van, francia,orosz,német,spanyol stb több ezer nyelv.. és más országnak is szüksége van nyelvtanulásra hidd el, ez nem igaz,hogy mindenki angolul beszél ők is tanulnak nyelveket( mármint az angolok) az sosem lehet hátrány,ha több nyelven is értesz! ha nem tetszenek a tanárok olvasgass cikkeket, beszélgess külföldiekkel, hallgass valamit idegen nyelven, nézz filmet felirattal stb...
2014. okt. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként sem szeretem az olyan dolgokat, amivel sokan foglalkoznak és sokan szeretnek, egyszerűen irtózom tőlük és kerülöm az ilyesmiket."


Pont a nyelvtudás hiányával csatlakozol a többséghez. Magyarországon a népesség 20%-a beszél angolul, ezzel a hozzáállással sikerült beállnod a 80%-os nyájba.

2014. okt. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Magában nem gáz, az okfejtés viszont ciki.


Mivel szereted a magyar nyelvet, illene figyelembe venned, hogy folyamatosan változik. A nyelvészek ezzel a tulajdonságával együtt szeretik, és sokan közülük úgy vélik, nincs igazán mérvadó helyesírás, mert valaki így, valaki meg úgy írva, amit ír, mert úgy szokta meg.


Sok a már meglevő szókincsünkben is idegen eredetű volt. Hidd el, az angol sem fog neki megártani.


Egyébként mindegy, milyen nyelven tanulsz, de valamilyen idegen nyelv mindenképpen hasznos lesz a munkád, az életed során.


Nyelvtanuláskor én mindig azt érzem, hogy új lehetőségek tárulnak elém amellett, hogy szórakozom, hiszen élvezetes elmerülni abban a sikerélményben, amikor gond nélkül megértesz egy igényes stand-upot, hiába van tele röhögcséléssel meg tapssal, vagy egy politikai vitafórumot más nyelven.


Nem is beszélve arról, hogy új barátokat szerezhetsz, más kultúrákat ismerhetsz meg. Nyelvtudással sokkal több kalandban lesz részed, mint nélküle, még akkor is, ha csak Bécsbe buszozol az adventi vásárra.

2014. okt. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Főleg a korosztályomra értettem, annak nem hiszem, hogy csak 20%a beszéli az angolt.

Nem szeretem a hipstereket:D

Köszönöm a válaszokat, lehetséges, hogy később megbánom.. Egyébként nagyjából értem a nyelvet, egy középfokú nyelvvizsgán lehet átmennék, bár inkább csak különtanári segítséggel. De egyszerűen nem érdekel.

2014. okt. 9. 17:27
 7/11 A kérdező kommentje:

Nyilván vannak olyan szavaink, amik angolból jöttek át, de magyar szavakat ne helyettesítsünk már angolokkal! Főleg az új divatok zavarnak (selfie stb)


Nem hiszem, hogy sikerélményt okozna nekem egy ilyesmi, amit írtál.


Igen fog kelleni, most egyetemen tanulok oda is kell majd nyelvvizsga de máris irtozom tőle..

2014. okt. 9. 17:32
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha ennyire írtózol az angoltól, mert sokan tanulják miért nem tanulsz más nyelvet?

Egy ázsiai nyelv értése és beszélése nem túl gyakori itt Mo.-n. Persze azzal több meló is van. :D

2014. okt. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem itt a tanáraid rontották el az egészet, mert miattuk ezt alárendelt szerepet, amiben az órán is részed volt kiterjesztetted erre az egészre, az okfejtésedről meg ne is beszéljünk... Nem vagy alárendelt szerepben, ha beszélsz egy idegennyelven, nem véletlen mondják, hogy annyi ember vagy, ahány nyelven beszélsz, ez nagy igazság, mert a nyelvek által annyi új benyomás érhet, annyi új kultúrát nézőpontot ismerhetsz meg, hogy az valami hihetetlen élmény! Sokat vesztesz, ha egy ilyen beszűkült, elrontott hozzáállás miatt megfosztod magad ettől az élménytől. Arról meg szót sem ejtek, hogy nyelvek nélkül ma már egyenes út vezet az árufeltöltéshez, és utcasepréshez.
2014. okt. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha nem érdekel és tervben sincs hogy kimenj külföldre, akkor tényleg ne tanuld, nincs rémesebb mint úgy tanulni nyelvet hogy abszolút nem érdekli az embert, mert azt csak úgy lehet hatékonyan tanulni, ha egyfajta lelkes megszállottság is társul hozzá.

Másrészről ha meg tudsz mondjuk angolul, sokkal jobban kitárul előtted a világ!

Én pl. megszállott Nightwish rajongó vagyok, angol nyelvtudás nélkül elvesznék, kimegyek külföldre koncertre, akár Finn- vagy Németországba, a nyelvtudás nélkül elvesznék. Vagy ha nem tudnék angolul, a kedvenc zenémet se érteném, mennyivel szegényebb lennék tőle. Meg aztán ha valamit meg akarok nézni a világhálón, milyen jó h az angol cikkeket is szótár nélkül értem.

2014. okt. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!