Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfokú német nyelvvizsga?

Felsőfokú német nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Milyen felsőfokú német nyelvvizsgára felkészítő könyveket tudnátok ajánlani?

2014. okt. 9. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Először is, válaszd ki, hogy milyen típusú nyelvvizsgát szeretnél tenni. Én a Goethe-t, ECL-t és a BME-t javaslom, ezek külföldön és itthon is elismertek.

Ha kiválasztottad, keresd meg a nyelvvizsga felkészítőkönyvét a neten.

2014. okt. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azért arra kíváncsi lennék, hogy a BME és ECL nyelvvizsgát melyik országban fogadják el. Mert hogy egyikben sem Magyarországon kívül, az biztos. A Goethe jó választás lehet.
2014. okt. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A BME és ECL nagy elismerést kapott külföldön is. Németországban, svájcban az osztrákoknál és angliában elfogadják, ez 100%.
2014. okt. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jó, és milyen területen? Mert egyetemi továbbtanulásnál egyáltalán nem fogadják el. Ki fogadja el?
2014. okt. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyetem, munkavállalás.

Most kértem el a legfrissebb listákat a kint tanuló volt diákjaimtól :) Biztosan állíthatom, hogy mindegyiket elfogadják. Ami hirtelen eltűnt a listáról az a TELC. De továbbra is a DSD és a Goethe a legelfogadottabb...

2014. okt. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tudna mutatni egy német egyetemet, ahol a BME vagy ECL nyelvvizsgákat elfogadják? Biztosan állíthatom, hogy ilyen nem létezik! A TestDaF a legelfogadottabb, ezt követi a DSH, DSD II, Goethe és ezzel nagyjából be is zárult a kör.
2014. okt. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, még kiegészítésként: Én tudok példákat hozni, elég megnézni a heidelbergi, a lipcsei, a berlini vagy bambergi egyetem honlapját. Ezeknél szó sincs BME vagy ECL-ről, de más egyetemeknél se, ahogy látom. Nem tudom, hogy azok a volt diákok milyen listát adtak.
2014. okt. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A legfrissebbet :) Vannak nyelvvizsgák, amik kiváltják a tesztírást. Természetesen, ha a világ összes nyelvvizsgáját felsorolnák az oldalon egy nap is rámenne, hogy végigolvassad. Pl. Universität Wien. Ahol kb. 5 nyelvvizsga van megadva, de ha bemész és rákérdezel el is magyarázzák, hogy nem csak ezeket fogadják el. ezek a legismertebbek náluk, de természetesen többit is elfogadják. Pont most nyáron voltam egy magántanítvánnyal kint, aki itt kezdte idén tanulmányait. És nem volt fent az egyetem honlapján az ECL, de mondták, hogy az is el van fogadva, csak nem tudnak 600 féle nyelvvizsgát felsorolni.
2014. okt. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!