Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legkönnyebb ázsiai...

Melyik a legkönnyebb ázsiai nyelv?

Figyelt kérdés

2014. okt. 11. 12:46
 1/2 Ezeöccá ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy ugyanaz a kérdező vagy-e, aki az előbb a japánt, koreait, az arabot és a törököt feszegette, de csak ismételni tudom magam: az maláj/indonéz jó eséllyel pályázik erre a címre. "Idézek" magamtól:


"Ha minden áron könnyű keleti nyelvet szeretnél tanulni, tanuld a maláj/indonéz nyelvet: latin betűkkel írják, könnyű a kiejtése (ebből a két szempontból nézve máris könnyebb az összes eddig említett nyelvnél), sok európai eredetű szót tartalmaz (amelyeket pl. az angolból már ismersz), nem túl bonyolúlt a nyelvtana és mindennek tetejébe a két nyelvváltozatot (kölcsönösen érthetőek, mert egy nyelv) összesen több mint 260 millióan beszélik, jóval többen, mint a koreait és a japánt együtt véve. Ezenkívül az indonéz-maláj szigetvilág még mindig egy eléggé ismeretlen terület Magyarországon, 4 országban hivatalos a maláj/indonéz nyelv: Indonézia, Malajzia, Brunei és Szingapúr. Indonézia a világ 4. legnépesebb országa, fejlődő, de feltörekvő gazdaság, voltak indonéz diáktársaim, rendkívül vendégszeretőek, a maláj-indonéz kultúrát nagyon sok felől érte hatás, India, arab világ, Kína, Hollandia, Anglia. Persze nem tukmálni szeretném rád, de én már régóta tervezem, hogy komolyan belevágok."


Ha te vagy az, akkor már untatlak vele, ha nem, akkor pedig neked is ajánlom:


[link]


Ha érdekel, hogy néz ki, hogy hangzik a indonéz/maláj nyelv:

[link]


Nyilván, ha valami nagyon kalligrafikus nyelvet szeretnél tanulni, mert az a "menő", akkor ez nem túl izgalmas, az esetben meg kell birkóznod a kínaival vagy a japánnal. De kulturálisan az indonéz-maláj szigetvilág is elég egzotikus és érdekes.

2014. okt. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem én voltam az a kérdező. :)
2014. okt. 11. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!