Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki oroszból segít nekem,...

Valaki oroszból segít nekem, mondat írásba?

Figyelt kérdés

~ fiatal tanuló ~val kell írnom 6 mondatot. Alanyi, tárgyas, birtokos, részes, eszköz, elöljárós esetben.. Valaki megtudja ezt nekem csinálni???

1000hála lenne. Köszönöm.



2014. okt. 12. 20:34
 1/5 chtt ***** válasza:
Valszeg többen is meg tudjuk csinálni, de abból te mit tanulsz? Legalább megpróbálnád? Szívesen javítjuk, segítünk, csak kezdj bele.
2014. okt. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudok ehhez hozzá kezdeni...
2014. okt. 13. 06:41
 3/5 anonim ***** válasza:
molodoj ucsenyik
2014. okt. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Végig ragozni tudom.. Mondatot szerkeszteni velük., az nem megy
2014. okt. 13. 12:03
 5/5 chtt ***** válasza:

Ugyan már! Olyan nincs, hogy valaki nem tud mondatot mondani. Nem tudom, milyen tanárod van, de könyörgöm, nem hiszem, hogy kisdoktorit kellene írnod.


A fiatal tanuló otthon van. -- mondat, nehogy ne tudd oroszul

A fiatal tanulót kérdezem. (tárgy)

Nálam van a fiatal tanuló könyve. (birtokos)

Levelet ír a fiatal tanulónak. (részes)

A fiatal tanulóval megyünk suliba. (eszköz)

A fiatal tanulóról írok. (elöljárós)


Primitívebbnél primitívebb mondatok. Ha nem tudod őket lefordítani, akkor még nem tarthattok a melléknév ragozásnál.

Ess neki, alig várom, hogy valami oroszt lássak a sok angol után. :)

2014. okt. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!