Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha német középfokú nyelvvizsgá...

Ha német középfokú nyelvvizsgát szeretnék tenni, melyik nyelviskolában vizsgázza? Olyan kellene, amelyik nemzetközileg is elismert nyelvvizsgát ad. Személyes tapasztalat érdekelne, melyiknél melyik vizsgarészre mennek rá:

Figyelt kérdés

2014. okt. 15. 11:02
 1/3 anonim ***** válasza:
32%
Én EuroExam-en voltam, ad nemzetközit is. Rendesen kell tudni a nyelvet, ha át akarsz menni, de egy 2-3 hónapos rákészüléssel és sok-sok gyakorlással menni fog :) Itt -az én tapasztalatom szerint- leginkább a szövegértés az, amit véresen komolyan vesznek, ugyanis olyan szöveget vágtak elém, amitől a szemem is kettéállt. De nem kell megijedned, ugyanis hibátlanul meg tudtam oldani úgy, hogy a szövegben minden 2. szó valamilyen szakmai vagy nagyon ritka szó volt, ugyanis az volt a szöveg lényege, hogy ki kellett belőle szűrni a lényeget, és ha azokat a szavakat az ember kivette volna belőle, akkor is teljesen érthető lett volna a szöveg. Persze aki akkor lát először német szavakat, az kapásból megbukik. A szóbeli tetszik, mert több részből áll, ha az egyik nem megy akkor a többivel szerezhetsz elég pontot. Mind a 4 vizsgarésznek (szövegértés, levélírás, hallás utáni sz.é, szóbeli) egyenként 40%-nak kell lennie, összesítve pedig ki kell adniuk 60%-ot. Nekem 94%-os lett, mert készültem és nem pánikoltam be ott és akkor.
2014. okt. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ!
2014. nov. 24. 13:07
 3/3 anonim ***** válasza:
ÖSD
2018. aug. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!