Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnám az angol tudásom...

Hogyan tudnám az angol tudásomat élőszóban fejleszteni?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy ma volt egy telefonos állásinterjúm, ahol angolul is kellett beszélnem. Az interjúztató azt mondta, hogy nem volt rossz, de ennél több kell.


Általános és középiskolában is tanultam angolt, 8 éve érettségiztem. Azóta csak néhány külföldi (nem munkahelyi) utazás alkalmával kellett használnom a nyelvet. Tehát az utóbbi időben a beszédkészségem igencsak passzív lett.


Azonban sokat olvasok angol cikkeket, nyelvvizsga-gyakorló könyvekből (középszint) szövegeket, és azokat nagyon jól megértem, a szókincsem - úgyérzem - viszonylag gazdag. Ha írni kellene vlamait, az is jól menne (nyilván mert ott több idő van gondolkodni, mint az élőszónál).


A nyelvtani szabályokat - ugyan nem perfekt - de tudom, alkalmazni is tudom őket.


Sajnos izgulós típus vagyok.


Tehát hogyan fejleszthetném a beszédet, hogy rutinom legyen?


Mert nyilván aki rögtön letud nyomni egy angol párbeszédet, az benne van a dologban, tehát van rutinja benne. Én is szeretnék olyan magabiztos lenni.


Mit csináljak? Beszéljek magamban? Nézzek YouTube videókat? Olvassak még többet angolul?


Még nincs nyelvvizsgám. És nem vagyok abban a helyzetben, hogy angolul beszélő közegbe kerüljek.



2014. okt. 15. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
2014. okt. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez nem válik be, nézz filmeket angolul, hallgass rádiót, olvass angol szöveget hangosan, vagy keress egy tanárt, akivel tudsz beszélgetni.
2014. okt. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek!
2014. okt. 15. 15:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Minden bizonnyal még így is jobb vagy,mint én.:D

Jó ideje nem kell tanulnom angolt az iskolában (két éve).


A napokban beszéltem egy nem magyarral,angolul. Már ha beszédnek lehet azt nevezni. Kb. üres volt a fejem.:D

Bezzeg írásban könnyebben megy, még ha gugli fordítót is veszek elő (szavak erejéig nagyrészt).

De írásban tudok mit írni.


Na de hogy ne rizsa legyen az egész és legyen értelme a fenti bekezdésnek:

te is tudsz "összeszedni" nem-magyar külföldi embert, aki angolul tud,persze olyant,akivel jól el tudsz társalogni írásban.

Én polyglotclub-on találtam rá erre az emberre, skype-ra felvettük egymást és ott beszélhetünk.

Nyilván eredeti angol lenne a legjobb,de poliglotclubon szerintem nem sok "ecthe angol" van. :/


Talán hiába néznél youtube videókat vagy filmeket angolul, azzal csak a listening fejlődne. Ami persze fontos, de talán beszélni ugyanúgy nem tudnál.


Facebookon talán vannak ilyen angoltanulós oldalak. Oda is felnézhetnél. :)


És talán a hangos beszélés is segít, ha magadnak mondod.

2014. okt. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ok, köszi
2014. okt. 15. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!