Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanulásban (B2 szint...

Nyelvtanulásban (B2 szint felett) hogyan érdemes még tovább fejleszteni a beszéd+olvasás folyékonyságát, illetve természetességét?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva gyakran a magyar nyelvű hangos olvasással is küszködök... Az volna a célom, hogy minél természetesebben és magabiztosabban tudjak végre angolul beszélni. Beszélgettem már nem anyanyelvű angol beszélővel, de az azért mégsem ugyan olyan. Gyakran nézek filmeket angolul, és ~98%-ban értem hogy mit mondanak, stb de én magam nem tudnám ezt úgy kitalálni, és elmondani ahogyan ők. Hogyan lehetne ezen segíteni? Nem ismerek egyetlen anyanyelvi angolt sem, akivel így tudnék gyakorolni...


Bármilyen ötletet szívesen fogadok.



2014. jún. 27. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Magától értetődően gyakorlással, anyanyelvi közegben. Hiába olvasol, az nem sokat használ a beszédkészségednek. Más felolvasni valamit és m
2014. jún. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szóval :) más megalkotni a szöveget a saját fejedben
2014. jún. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mint azt leírtam, sajnos nincsen lehetőségem anyanyelvi közegben gyakorolni. :( vagy mire gondoltál?
2014. jún. 27. 11:36
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Hol laksz? Mert ha városban, akkor nem jelenthet problémát külföldieket találni...
2014. jún. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kisvárosban, Szfvár közelében. De szerintem ezt te sem gondoltad komolyan, hogy kimegyek az utcára "külföldire vadászni". :D
2014. jún. 27. 11:43
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondoltam például, hogy itt élő külföldi egyetemisták biztos szívesen beszélgetnének veled, akár skype-on akár személyesen, vagy pénzért, vagy azért, hogy utána cserébe magyarulj beszélj velük
2014. jún. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!