Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon nehezen tanulok nyelvek...

Nagyon nehezen tanulok nyelveket! Mit tegyek, lehetetlen szereznem nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés

Általánosban 8 évig tanultam németet, mindig kettes volt.

Szakközépiskolában 4 évig tanultam németet, mindig elértem a kettest de többet nem.

Német érettségim 50%-os lett.


Angol jobban menne szerintetek?


2014. szept. 6. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Jó eséllyel jobban, 10-ből 9 ember szerint könnyebb. Az angol vesz körül a világban, könnyen találsz gyakorlási lehetőségeket. Az 50 %-os érettségi azért annyira nem rossz, az nem kettes.
2014. szept. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Németből is csak a szabályokat kell megtanulnod, ez minden nyelvvel így van, de az angol sokat szerint, szerintem is sokkal kötetlenebb. Angol esetén sokkal több az anglicizmus. Én a németet könnyebbnek találom, pedig magamtól tanultam meg, iskolában csak angolt tanultam. Emelt érettségit tettem belőle.


Szóval fel a fejjel, gyakorold be a feladatokat, amik előjönnek nyelvvizsgán, csinálj sok tesztet, hallgatást, olvass téged érdeklő híreket és így biztos vagyok benne, hogy menni fog. Sok sikert! Azt pedig ne felejtsd el, hogy a német épp olyan hasznos, mint az angol! Itt van mellettünk Ausztria, Németország, Svájc!

2014. szept. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg vagy baromi lusta vagy vagy nincsen nyelvérzéked. Az angol valóban könnyebb bizonyos szempont, mint a német, de azt is ugyanúgy tanulni kell...
2014. szept. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én ezzel a nyelvérzékes dologgal nem értek egyet. Sok profi tolmács, nyelvtanuló megmondta már, hogy ez akarat és technika kérdése. Szóval bárki, bármilyen nyelvet megtanulhat, ha adottak bizonyos körülmények.
2014. szept. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Természetesen van nyelvérzék, mint ahogy a technikai érzéket, művészeti érzéket, labdaérzéket se jut eszébe senkinek megkérdőjelezni. Az lesz tolmács, akinek van nyelvérzéke, akinek nincs, annak eszébe se jut tolmácsnak lenni. A nyelvérzékkel bírók sokkal gyorsabban, könnyebben, szenvedés nélkül jutnak el oda, de inkább messzebb, mint a nyelvérzékkel nem megáldottak.
2014. szept. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt szokták mondani, hogy a német után az angol nehezebb. Mondja ezt az, akinek már van nyelvvizsgája vagy egész egyszerűen jól áll a német nyelvvel. Mivel Te gyakorlatilag sehogy, így ne vegye el a kedved. Viszont egynyelvű könyvvel ne próbálkozz, én hasonlóan álltam az angollal a suliban, mint Te, bár nekem hármasaim voltak, de nem tudom, hogy mire kaptam...

Angolból a Bajczi-Kerkes: Angol nyelv kezdőtől... c. könyvet javaslom, szerintem ne engedd, hogy egynyelvűből tanítsanak, tanulj magadtól. Egy kezdőnek nem való. Németből gondolom egynyelvű volt, nem is haladtál vele semmire. Van ez így. Én is így voltam az angollal, elkezdtem a B-K könyvet, már máshogy tekintek erre a nyelvre. Nincs nyelvvizsgám még, de magamtól többet tanultam, mint a sulis egynyelvűekből.

2014. okt. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

" Én ezzel a nyelvérzékes dologgal nem értek egyet."


Én sem. Van aki lusta, nem motivált, rossz módszert használ stb.

Van aki meg iszonyat lelkes, megtalálta és használja a számára legideálisabb módszert. Na ez utóbbira szeretik mondani, hogy van nyelv érzéke.



Amúgy ha valakinek úgymond nincs nyelvérzéke, akkor hogy a fenébe sikerült magyarul megtanulni?


Én azt veszem észre, hogy pont annyira tudok angolul, németül, spanyolul, vagy akár magyarul amennyi energiát ezekre fordítottam.

2014. okt. 19. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az anyanyelved "tanulása" teljesen másképpen működik, akinek nincs szervi baja, lehetetlen, hogy ne tanulja meg pusztán azzal, hogy él. Még az értelmi fogyatékos is egy bizonyos szinten. Szakmailag nem is tanulásnak nevezik, hanem egy másik szóval nyelvelsajátításnak, hogy jelezzék a különbséget. Az idegen nyelv tanulása egészen más folyamat, más életkorban, más időtartamban, más körülmények között, más módszerekkel.
2014. okt. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!