Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem sokára megyek angol...

Nem sokára megyek angol középfokú kétnyelvűre nyelv vizsgázni, szerintetek melyik egyszerűbb?

Figyelt kérdés
A kétnyelvű vagy az egy? Mert olvastam már mindenfélét és mindenki mást mond. Mellesleg ott angolról magyarra vagy magyarról angolra kell fordítani?

2014. okt. 16. 20:50
 1/7 A kérdező kommentje:
Nyelvvizsgázni*, nem tudom miért húzta alá bocsesz
2014. okt. 16. 20:52
 2/7 anonim ***** válasza:

(Azért nem húzta alá, mert a két szó külön is értelmes :) no para)

A kétnyelvű nyelvvizsga annyit jelent, hogy nem csak kizárólag angol (vagy német vagy francia vagy isiXhosa) nyelvű feladatok vannak (azaz nem csak az idegen nyelvű szövegértés/hallásértés/írás/beszéd), hanem van egy ún. közvetítési feladat is, amikor az anyanyelvedet is használnod kell. Ez általában fordítási feladat szóban: eléd tesznek egy 1/3 A4-es oldalnyi szókincsben is és nyelvtanilag is összetett szöveget magyarul, és fordítsd le angolra, és/vagy angol szöveget magyarra. Ez nyelvvizsgától függ. Lehet, hogy van, ahol írásban is van fordítás, de ilyennel még nem találkoztam. Semmivel nem könnyebb vagy nehezebb, ugyanis ez csak egy plusz feladatot jelent. Szerintem felesleges, mert csak egy 5. feladatot ad, ahol el lehet bukni. De ugyanakkor esélyt is tud adni arra, hogy ezzel felhúzd az esetleg elrontott többi feladatot. Ez tőled függ, melyik oldalról nézed (személy szerint én nehezítésnek tartom).

2014. okt. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A fordítás szóban történik? Én azt hittem írásban. És akkor a szóbelihez tartozik a fordítás?
2014. okt. 17. 15:59
 4/7 anonim ***** válasza:
A kétnyelvűn a fordítás (legalábbis nálam) az írásbelin volt-
2014. okt. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szóbelin szövegértés van (olvasott szöveg értése)

Ott tartalmat kell mondani (nem egyenesben fordítani)

2014. okt. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Melyik nyelvvizsgaközponthoz akarsz menni?
2014. okt. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ITK-n jelentkeztem és a gyöngyösi Károly Róbert Főiskolán lesz.
2014. okt. 17. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!