Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent olaszul a "jamo",...

Mit jelent olaszul a "jamo", ill. az "eco le koá"?

Figyelt kérdés
persze nem így kell írni tudom:) de csak fonetikusan tudom leírni

2014. okt. 23. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Így nem könnyű.


Az a jamo lehet io amo, vagy chiamo is. Az első azt jelenti, hogy szeretem, a másik meg, hogy felhívom/hívom.


eco le koá pedig gondolom ecco lo qua lehet, amit gyakran lehet hallani az olaszoktól. Ez kb azt jelenti, hogy "itt van tessék".


De persze ezek csak tippek, így fonetikusan leírva, gyakorlatilag akármi lehet... mert ha nem tudod leírni valószínűleg nem tudsz olaszul, ergo fonetikusan se biztos, hogy jól írod.

2014. okt. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
a jamo-t azt nekem/nekunk akkor mondták mikor valamivel sietni kellet .......
2014. okt. 23. 23:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nem ismerek olyan olasz kifejezést, ami bármilyen sietéssel kapcsolatos lenne és "jamo"-nak vagy ahhoz hasonlóan kéne ejteni. Nem lehet, hogy valamit félreértettél? Magát a szituációt vagy esetleg a szónak a kiejtését?
2014. okt. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem hinném hogy félreértettem volna mert rengeteget mondták ...biztos ,hogy van ilyen szó és az is hogy olasz mert olaszok mondták !Csak hát hogy hogy írják le az rejtély....
2014. okt. 24. 00:36
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a "jamo", az lehet akár az "andiamo" is. Andiamo=menjünk. Andiamo-t "andjamo"-nak is szoktam hallani. Lehet, hogy az elejét is nagyon elharapták, ezért hallottad csak a jamo-t.
2014. okt. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5. válaszolónál a pont!

Jamo = andiamo


azaz: menjünk, gyerünk, na gyerünk már.

2014. okt. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

azaz ott a pont #5 :)

koszonom

végre megoldódott a rejtély........

2014. okt. 24. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!