Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt szintű angol érettségi,...

Emelt szintű angol érettségi, how?

Figyelt kérdés
Az írásbelihez nyilván nyelvtan meg szókincs, de pl. a "listening" részre hogy lehet felkészülni? Hiába nézek sok angol interview-t meg filmeket, nem értem őket eléggé. Ráadásul a "listening"-nél mire leírnám a választ, addigra már a következő kérdésre mondja a választ :D:D

2014. okt. 24. 06:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezért van az angoltanár, hogy segítsen. :-)

[link]

Itt megtalálod a korábbi évek hangfelvételeit is a gyakorláshoz.

2014. okt. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2x lehet meghallgatni és ha elsőnek nem sikerült leírni a választ akkor ott van még egy lehetőség. én am azt csináltam mindig hogy a mondat vagy a szó első felét írtam le és így emlékeztem és később kiegészítettem
2014. okt. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gyakorolni. A füledet kell edzeni, minden készség előbb-utóbb javul. Ha nagyon nem tudod megoldani, kezdetben a gyakorlás szakaszában hallgasd meg háromszor is. (Erről a vizsga előtt legkésőbb két hónappal szokjál le.)Az összes korábbi feladatsort csináld meg, és ha még marad időd, felkészítő könyvekből is. Ha nagyon rossz lett az adott feladat eredménye, olvasd el a szövegkönyvet, szótározz. A hallás utáni értés nagyban szókincsfüggő, és összefüggésben áll a kiejtéssel is, különösen az elharapott, összevont, hangsúlytalan szórészeket kell tudni beazonosítani. Nagyon fontos, hogy hallgatás előtt elolvasd a feladat teljes szövegét, hogy tudd, mire kell figyelni és mire nem.
2014. okt. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

OK :) Akkor sok ismeretlen szó tanulása és rengeteg listening gyakorlás. Nekem leginkább a brit angol megértése okoz problémát, mivel a szórakoztató ipari csodákat az USA ontja magából, így viszonylag kevés brit anyagot hallottam eddig. (audio book, filmek, interview-k)


Az világos, hogy 2 szer is nekifut a magnó a történetnek, de egyszerűen én lemaradok úgy is :D na min1. Gyakorlás kérdése ez is gondolom.

2014. okt. 24. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!