Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok segíteni az angol...

Madrid98 kérdése:

Tudnátok segíteni az angol nyelv tanulásban? Vagy valamilyen könyvet amiben sok angol szó van? Mert nem nagyon megy az angol pedig 4. osztályos korom óta tanulom és most 10. szakközépbe járok és be vagyok parázva már most az éretségi miatt

Figyelt kérdés
2014. okt. 24. 18:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Milyen formában volna szükséged segítségre?

Konkrétan mi az a rész (írás, nyelvtan, szóbeli, stb.), ami nagyon nem megy?

Melyik könyvből tanulsz az iskolában?


Ha gondolod, privátban egyeztethetünk.

Ha tudok, szívesen segítek.


Te még időben észbe kaptál.... van, aki érettségi előtt néhány hónappal döbben rá, hogy milyen messze van a tudása attól, amire szüksége volna.


Nálad még semmi nincs veszve!

2014. okt. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Érettségi miatt nem kell parázni. Nézz sok filmet, vagy sorozatot, videókat angolul, ezek sokat segítenek.

De ez is egész jó: [link]

Sőt szerintem hasznosabb, mint bármi más.

2014. okt. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
az enterpriceból tanulunk de mondtam a tanárnőnek ezt a dolgot és ő javasolta az Oxford Angol Nyelvtant abból kezdtem el most gyakorolgatni
2014. okt. 24. 19:13
 4/10 anonim ***** válasza:

Én nagyon gagyi középsuliba jártam, ahol az angoltanár célja az volt, hogy mindenki átmenjen az angol érettségin. Átmentem persze, de nem kellett nagy tudás a négyeshez. Két évre rá kitaláltam, hogy angol emeltezni akarok, addigra sem fejlődött semmi az angolom.

Vettem két érettségire felkészítő könyvet, és kiírkáltam belőlük az új szavakat, mert a szókincsem borzalmas volt. Az egyik tankönyvet neked is ajánlom, különböző témákat fejtegetnek benne. Ha olvasgatod minden nap, totálisan ügyes leszel, mire eljutsz az érettségiig.

[link]


Én utáltam az angolt, de ezzel a könyvvel jó volt. Az emelt angol csak szókincsben különbözik a középszintűtől, szerintem érdemes ebből tanulni. Külön szószedet is van benne témánként. Ez a szóbelire készít fel.


A másik könyv a 7 próbaérettségi angolból. Ez azért jó, mert dettó ugyanilyen típusú feladatok lesznek az írásbeliben, és amikor majd eléd rakják, ismerős lesz, és otthonosan fogod csinálni a feladatokat, nem fogod összetojni magad:

[link]


[link]


Az egyik emelt, a másik közép. Ha nem akarsz emeltezni, elég a közép, de a szóbelis könyvet mindenképp szerezd meg szerinted. :)

2014. okt. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
a nyelvtan az valamennyire megy mert most ismételtük át a 9. es anyagot inkább a szóbeli és az írásbeli nem megy
2014. okt. 24. 19:15
 6/10 anonim ***** válasza:
mármint szerintem :D
2014. okt. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat és a könyveket amit ajánlottál megbeszélem a szüleimmel a könyves dolgot azért de szerintem megfogják venni
2014. okt. 24. 19:17
 8/10 A kérdező kommentje:
Második válaszolónak, én azon gondolkoztam hogy ha hallgatok egy angol zenét akkor megnézem a dalszövegét és ki írom az ismeretlen szavakat és megtanulom
2014. okt. 24. 19:21
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne kezdj el még B2-es könyvet, abban még túl sok az ismeretlen szó. Főleg hogy a középszintű érettségi csak B1 szintű. Ne essél kétségbe attól, hogy most messze vagy az érettségiről, még jó, hát még bő két és fél tanéved van addig. Ne a nyelvtanra koncentrálj: az érettséginek csak egy töredéke a nyelvtan. Olvass könnyített olvasmányokat (mondjuk ezek jó drágák, de ajándéknak kérheted a szüleidtől), játssz játékokkal, azokból sok szót lehet tanulni, zenét is hallgathatsz, de azoknak a szövege nem biztos, hogy az irodalmi nyelv, nézz filmeket angolul felirattal. Az iskolában a feladatokat végezd el rendesen, a tankönyv szavait írd ki, tanuld meg. Még nem kell az érettségi feladatokkal foglalkozni. Ha fogalmazást, akár saját témájút is ide kiteszel, kijavítjuk. Ezen az oldalon vannak mindenféle érdekességek: olvasás, hallás utáni értés, kifejezések, nyelvtan stb [link]
2014. okt. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak , rendben, eddig még nem nagyon irtam ki edddig a tankönyvekből az ismeretlen szavakat de most már meg fogom csinálni mert legalább 3 vagy 4 éretségit akarok angolból 12 év végén
2014. okt. 24. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!