Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy mérnök angol nyelvtudás...

Egy mérnök angol nyelvtudás nélkül elvan veszve?

Figyelt kérdés

leginkább a gépész,a villamos és a mechatronikai foglalkoztat.


Általánosban németet tanultam,de mivel ez az oktatás nem volt annyira színvonalas + nem is értettem,hogy minek kell ezt nekem tanulni(hisz tanórán kívül sohasem találkoztam vele),ezért nem is vettem annyira komolyan.

Aztán ahogy növögettem rájöttem,hogy a nyelvtudás sajna már minden szakmához eltengethetetlen.Angol és németet is tanultam (a gimnáziumban) ,de mivel németből azért ragadt rám valami és közelebb voltam ebből a nyelvvizsgához mint angolból azért természetesen ezt nyomtam gőzerővel,és sajna arra is rájöttem,hogy én a sok érettségis tantárgy mellett 2 nyelvet nem tudok intenzíven tanulni,így hát az angol háttérbe szorult.Persze ha diploma után erre is szánnék sok-sok időt akkor előbb utóbb abból is meglenne,a tanulással nincs bajom.


Visszatérve a kérdésre:ha nem beszélek angolul középszintem,csak németül akkor a munkaerőpiacon teljesen elvagyok veszve ?


Nincs erről sok információm,csak annyi,amit egy prospektusban olvastam.Ebben az állt,hogy a százalékok 70-30,vagyis 100-bol 70 állásnál követelmény az angol és 30-nál a német nyelvtudás.Ti ehhez mit szóltok ?



2014. okt. 25. 10:58
 1/4 A kérdező kommentje:
ja és a 70-30 as arányt a villamosmérnökről írták.
2014. okt. 25. 10:59
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

Nem feltétlenül van elveszve de tény, hogy nincs könnyű dolga. Amennyiben tényleg ért is a szakmájához és talpraesett akkor egy interjún angoltudás nélkül is lehet boldogulni.


Ez a 70-30 csak egy statisztika, most nem lehet tudni mennyi valóság van mögötte, vagy hogyan játszott a számokkal aki épp készítette, ráadásul sok helyen mindkét nyelvet kérik.


Mindenesetre mérnökként nagyon megéri angolt és németet is tanulni, aki mindkettőt beszéli tárgyalási szinten nagyon jó állásajánlatokat fog kapni.

2014. okt. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%
Én azt tudom mondani, hogy gépészként a német talán még előnyösebb, mint az angol. Én angolul tudok többé-kevésbé, de érzem, hogy a németre lenne nagy szükségem, főleg itthon csomó olyan nagyobb cég van, ahol szóba se állnak az emberrel, ha nem tud németül.
2014. okt. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

angol fontosabb egy gépésznek. a szakirodalom nagy része angol és az a kommunikáció nyelve külfölddel általában.

azt szokták mondani h ha jól tudsz angolul az nem előny, viszonyt hátrány ha nem tudsz angolul. Egy erős angol mellette meg biztos német már tökéletes párosítás

2014. okt. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!