Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az orosz nyelv milyen mérnökké...

Az orosz nyelv milyen mérnökként válna hasznossá nekem?

Figyelt kérdés

Hali!

Tehát arra lennék kíváncsi, hogy melyik az a mérnöki szak (olajipari stb.. ilyenekre gondolok) ahol hasznommá válik ha tudok oroszul?!

Normális válaszokat, Köszönöm!



2013. júl. 28. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez elég kifordított megközelítés. Olajipari mérnökre szükség van és akkor mehetsz szibériába a semmi közepére -40 vagy +30 fokba 30 másik pasival konténervárosba havi 3 hétre, 400 km-re a legközelebbi 130 fős településtől.


Általában nem a nyelvhez tanulnak szakmát, hanem fordítva. Csak azért belefeccölsz 5 évet a tanulásba + 3 évet a karrierépítésbe, mert oroszul tudsz? Egyszerűbb az angol+kitanulni azt, ami érdekel.


Szerintem...

2013. júl. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az olajipari mérnök csak egy példa volt...

Igazából olyasmire gondoltam, hogy van-e olyan multicég Mo.-n (Budapesten) aminek van Oroszo.-ban is gyára és pl. ha itthon itt dolgozok vmilyen mérnökként (kérdés, hogy milyen?) akkor oda is ki lehet menni rövidebb időre?!...

2013. júl. 29. 20:23
 3/5 anonim ***** válasza:

(első vagyok) Sok cég foglalkoztat orosz-magyar nyelven beszélő munkatársat ügyfélkapcsolati és egyéb téren, de a mérnöki nyelv az többnyire mindenhol angol. Tőlünk szoktak kiküldeni fehéroroszországba és ukrajnába szoftvereseket, de ők is mindig angolul beszélnek. Ha MINDENKI beszél oroszul, aki bármilyen szinten belfolyhat egy párbeszédbe-levelezésbe, akkor "gondolom" előfordulhat ez, de ennek az esélye kb 0 egy multinacionális cégnél. A céges kommunikáció az itthoni céggel is angolul zajlik. Egy oroszok által alapított cégnél dolgozom, ahol globálisan 6000 fejlesztőből 4000 orosz anyanyelvű, de az angol nálunk is a legkötelezőbben elvárt első idegen nyelv.


Arról nem is beszélve hogy egy orosz multinak nem biztos, hogy csak orosz ügyfelei vannak...

Tehát inkább elsőként az angolt, aztán inkább valami olyat mérnökséget, ami érdekel.

2013. júl. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Angolból most csinálom a középfokút. :D

Szerintem villamosmérnökire megyek, jó választás?

2013. júl. 30. 05:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Bármi lehet, csak ÉRDEKELJEN. Ha nem érdekel, akkor szenvedés lesz a következő 5 év. A mérnökösdi az a dolog, ami rengeteg munkát jelent, sok személyesen hozzáadott plusz értéket, alaposságot. Legyen az túlóra, vagy az elkészült megoldás kukába dobása és egy újabb megoldás készítése, mert az előző "nem elég szép". Ne tőlem kérdezd, hogy melyik a jó, hanem azt válaszd, ami téged érdekel.


Akármelyikre is mész, rosszul nem jársz, ha jól csinálod.

2013. júl. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!