Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A német középfokú nyelvvizsgán...

A német középfokú nyelvvizsgának milyen nyelvtani követelményei vannak?

Figyelt kérdés

Középfokú nyelvvizsgára készülök, de sehol sem találtam konkrétan a nyelvtani követelményekre vonatkozó információt.

Az érdekelne például, hogy milyen igeidőket kell tudni, szükséges-e a plusquamperfekt, stb.

Előre is köszönöm.(:



2014. okt. 25. 13:00
 1/2 anonim ***** válasza:

szerintem a középfokú és a felsőfokú nyelvvizsga nyelvtana között már nincs különbség

Szóval mindent kell tudnod, amit nyelvtan

Am. Német Nyelvtani ABC-t ajánlom Maklári Tamástól, nagyon jó könyv nyelvvizsgára ! :)

2014. nov. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ilyet talán nem is fogsz találni. Viszont vannak olyan könyvek, amik konkrét régebbi nyelvvizsga feladatokat tartalmaznak, és meg tudod oldani őket. A könyv elején mindenről részletes leírást olvashatsz. Elég jó szókincs kell hozzá. Úgysem fogsz minden szót ismerni vizsgán, de a cél, hogy minél jobban fel tudd fogni a feladatokat és tartalmukat. Az alap, hogy kell tudni az összes igeidőt. Az is előfordulhat, hogy plusquamperfekt is lesz benne, de egy ilyen mondatot le lehet fordítani. Ahol bármit saját szavakkal kell írni, akkor próbáld meg valahogy plusquamperfekt nélkül írni, de egyébként is lényeg, hogy ne törd magad túlságosan nehéz mondatokon (csak ha ténylegesen biztos vagy benne,hogy helyesen írod), inkább írj egyszerűbbeket, de helyeseket.

Nekem pont német középfokú nyelvvizsgám van, szóval tudok egyet s mást róla :)

Ha valami kérdésed van, írj privit! Remélem tudtam segíteni :)

2014. nov. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!