Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok ajánlani egyszerű...

Tudnátok ajánlani egyszerű nyelvezetű filmeket?

Figyelt kérdés

Olyan filmeket keresek, amiket ha megnézek angol szinkronnal és angol felirattal érteni fogom, és tanulhatok kifejezéseket, szavakat is. 14 éves vagyok, gimnáziumban nyelvi előkészítőn vagyok, valamivel egy alapfokú nyelvvizsga szintje fölött, de bőven a középfokú alatt. Most néztem meg a Beautiful Creaturest, ami határeset volt, de értettem.

Klassz lenne, ha valami "átlagos" filmet tudnátok mondani hétköznapi szituációkkal, kifejezésekkel, de igazából bármi megfelel.

Előre is köszönöm!



2014. okt. 27. 15:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Angol nyelvtanuláshoz nem éppen jó, de ilyen a Picasso kalandjai.


Vagy Mr Bean, de az már túl kevés lenne, gondolom.

2014. okt. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát ez a bármi megfelel kategóriába tartozik.

Egyszerű nyelvezet, érthető artikuláció, nem mellesleg nem is rossz maga a történet.

Felirat nélkül is tökéletesen érthető minden szó, csak ajánlani tudom: Avatár - Korra legendája.


Mondhatnék jobb filmsorozatokat is, de azok már inkább középfok felettiek még angol felirattal is, de ha netán érdekel: pl. Zöld íjász (Arrow), Trónok harca (Game of Thrones) (bár ez utóbbi nem nagyon egy 14 évesnek való). Én inkább a rajzfilm (anime) kategóriát ajánlanám neked. Azokban hétköznapiak a szituációk, és szép kiejtéssel beszélnek.

2014. okt. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!