Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek a Duolingoval...

Szerintetek a Duolingoval tényleg meg lehet tanulni itthon egy nyelvet úgy, hogy tökéletesen menjen később is?

Figyelt kérdés
A duolingo.com által nyújtott szolgáltatásra gondolok, amikor saját magad tudsz otthon, saját tempóban nyelvet tanulni. Van itt közöttetek olyan, aki használja, és szerinte jó, és eredményes? Megéri vele próbálkozni?

2014. okt. 28. 07:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt is írják,hogy kevés és ez így van. Szerintem akkor jó,ha már egyszer átvetted a főbb szabályokat. Viszont ezen kívül még elég sok dolog van.

Pl conditional,phrasal verbs (pl come across ,eltér a szó beli jelentés attól,amit így együtt jelent). Illetve egyéb szabályok, szavak megfelelő használata. Used to /get used to ..

2014. okt. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem elég. Használtam, gyakorlásnak jó, de bonyolultabb nyelvtant és kifejezéseket nem lehet vele megtanulni. Viszont felfrissíteni vagy elmélyíteni már megszerzett ismereteket: arra nagyon alkalmas.
2014. okt. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a hozzászólásokat. Akkor majd annál a nyelvnél használom, amit tanultam. :)
2014. okt. 30. 08:32
 4/5 anonim ***** válasza:
gyakorlásnak, kiegészítésnek jó, ha használod nem ront a dolgokon az biztos :)
2014. nov. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tökéletesen menjen? Ez mit jelent neked? Mert nekem a magyar sem megy tökéletesen, de nem is dolgozom korrektorként, hogy erre szükségem legyen.


Duolingot nyugodtan csináld végig, eléggé hasznos. Ha már minden lecke kész, sőt, mindet unalomig gyakoroltad akkor utána lehet gondolkodni, hogy ez neked kevés vagy sem.

2014. nov. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!