Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Utálom az embereket, nem...

Utálom az embereket, nem szeretek társaságban lenni, egyedül itthon érzem magam tökéletesen jól azokkal akiket szeretek. Ez baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az iskolában sokan nem kedvelnek sőt inkább utálnak, csúfolnak (van rajtam felesleg, 158 cm, 67 kg vagyok), ezért én próbálok minél jobban elzárkózni tőlük. Utálom őket és valószínűleg ők is engem. Az iskolában egyetlenegy emberrel érzem jól magam, az egyik tanárommal akivel nagyon jóban vagyok, felnézek rá, egy hullámhosszon vagyunk.

Itthon az interneten megismert barátaimmal szeretek beszélgetni, játszani, meg persze a nyulaimmal nagyon szeretek foglalkozni. Ha társaságba kell mennem (pl. jövőre konfirmálok, hittanra járok) akkor ott nagyon feszülten érzem magam és próbálok megfelelni, hogy beolvadhassak a többiek közé és ez általában nem nagyon sikerül. Én egyáltalán nem követem a divatot, ami nekem tetszik azt veszem fel, ami nekik nem tetszik azért elmondanak mindennek. Tudom, hogy nem igazán kellene elzárkóznom a társaságtól, de apukámra ütöttem, ő is utál emberek közt lenni... Barátaim nincsenek, akinek én keresném a társaságát azt én nem érdeklem, olyan meg nincs, aki az enyémet keresné. Valamit nagyon rosszul csinálok, vagy csak egyszerűen nem illek bele ebbe a "huudejjolberugtammszombatesste" körbe?

Változnom kellene? Nekem jó is meg nem is így.. Jó azért mert magam is elvagyok itthon egyedül is, de rossz azért mert ugye folytonosan csak a sértéseket kapom, és olyan jó lenne egy legjobb barát...

Köszönöm előre is a válaszokat!

Kellemes ünnepeket kívánok!

13/L


2012. dec. 22. 22:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Pár éve én is ilyen voltam, de amióta kicsit érettebb lettem, igyekszek jófej lenni és barátkozni, és sokkal jobb szociális életem van. Szerintem te is így leszel ezzel, addig próbálj olyan embereket keresni akik hasonlítanak rád, aztán próbálj barátkozni a menő arcokkal is.

Neked is kellemes ünnepeket!

2012. dec. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan ez a problémám :/ ugy látom ez elég gyakori 13 -15 éveseknél mert minden kiíró kb ennyi volt :/ 13/l
2013. jan. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Hát elég nagy probléma, azóta sem jutottam semmire.

Köszönöm a válaszokat :)

2013. jan. 17. 20:47
 4/14 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, csak azzal törődj, hogy te jól érezd magad. Messze menőleg ez a leg- és legfontosabb. Tudom, könnyű ilyen tanácsot adni, de hidd el, van benne tapasztalatom: én 47 éves vagyok és egész életemben olyan voltam mint te. Persze most is vannak néha rossz napjaim, pl. ha több napos utazásra kell' mennem a kollégáimmal, de alapvetően nagyon jól érzem magam a legjobb közegben: amikor a saját társaságomban vagyok. Könnyű ezt mondani, gondolod most, mert te még a kamaszkor elején vagy és sok megpróbáltatáson kell még túlesned az életben. Mégis azt tanácsolom, hogy próbáld magad nyugodtan jól érezni és ne próbálj semmiképpen besimulni a az állanadó buliőrült, , részeges, kábszeres, simulékony stb. látványdoidok közé. Szurkolok neked!
2014. szept. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Elég régi kérdés, de azért válaszolok rá. Ha nézed a kérdést, azért leírhatnád, h azóta történt-e vmi.


Én 20-30 között vagyok, férfi, és egész életemben hasonló voltam, mint te. Általánosban voltak haverjaim, de valódi barátság az sem volt, csak eljártunk ide-oda.

Gimnáziumban elvoltam az emberekkel, de csak suliban, valódi barátom ott sem volt, bulizós sosem voltam, alkoholt egyáltalán nem iszom azóta sem.


Most is csak 1 ismerősöm van, aki 50 km-re lakik tőlem, de vele mindent meg tudok beszélni ( szinte mindent).


Az a baj, hogy semmi vígasztalót nem tudok írni, én is sokáig kerestem a környéken egy embert, aki alkalmas lenne barátnak, de a mai világban főleg Magyarországon nagyon nehéz normális, mély érzésű embereket találni, a többség sajnos felszínes és egyszerű ember.

2014. okt. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Velwm ugyan ez van és én is 13/L vagyok bár ezt a kérdést 2012ben tetted fel de akkor is :D végre egy ember aki olyan mint én
2015. aug. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
mizu? '21-re lett változás???^^
2021. márc. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Aszta, milyen régi kérdés. Mi a helyzet azóta veletek ? Itt vagytok még ?
2022. aug. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én még itt, 5ös vagyok.


sok minden nem változott azóta.

2022. aug. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én is dettó ugyanez vagyok amúgy és már le is tettem erről a barátság dologról. Egyedül vagyok mindig. Inkább, mint a felszínes emberekkel töltsem az időt, annyira elegem van belőlük. Azért rossz néha, érezni,látni, hogy mások mennek együtt, meg minden, de már ez sem érdekel. :(
2022. aug. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!