Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol mellett milyen nyelvet...

Angol mellett milyen nyelvet a legérdemesebb megtanulni?

Figyelt kérdés

ELTE BTK anglisztika szakon vagyok első éves hallgató, tehát az angolt emelt szinten beszélem, nyelvvizsgám is van, de nyilván a képzés végére fogom maximálisan elsajátítani. Az a kérdésem, hogy az angol mellet második évtől melyik nyelvet lenne a legérdemeseb elkezdenem tanulni, mivel mennék a legtöbbre? A németen gondolkodtam, hogy legyen két nagyobb nyelv, a későbiekben meg talán egy harmadikat, kisebbet. Tehát alapvetően az angol mellé mi lenne a legmegfelelőbb (ha inkább a "nagyobb" nyelvekben gondolkodunk), amelyre a későbbiekben építhetek?


A válaszokat köszönöm.



2014. okt. 28. 20:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Álláskereső portálokon a német egyértelműen a második legkeresettebb nyelv - de ezt viszonylag sokan is beszélik. Ettől függetlenül én angol mellett a németet tanulnám meg először.


Harmadiknak viszont nem a klasszikus francia/olasz/spanyol közül választanék, hanem valamelyik egyelőre kevésbé súlyosat: afrikaans, arab, kínai, orosz.

2014. okt. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
A némettel az a helyzet, hogy a kiejtése és a helyesírása nekünk nagyon egyszerű, vagy inkább úgy mondanám, hogy könnyen elsajátítható. Én most az angollal szívok rendesen, és a kedvem viszonylag hanyatló, mert lassan be kell lássam, hogy sosem fogom tudni kimondani úgy az angol szavakat ahogy kell. de még csak nagyjából is alig. a helyesírás meg... A németnél a nyelvtan a szopóág. viszont mi könnyen tudjuk beszélni. Szóval azt mindenképp, arról nem is beszélve, hogy német nyelvterülethez ezer szállal kötődünk. szóval az szerintem jó választás.
2014. okt. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. okt. 30. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!